Paminėta Tarptautinė vaikiškos knygos diena

Gintarė Pečiulienė
,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Tarptautinė vaikiškos knygos diena – svarbi priminti visiems, kaip svarbu skaityti vaikams knygas. Skaitymas balsu – vertybė ir vaikui ir suaugusiajam. Skaitymas balsu turi daug privalumų: kyla raštingumo lygis, pildosi vaiko žodynas, bendravimo kultūra, gilėja teksto suvokimas, lavėja vaiko vaizduotė, geriau sekasi mokytis ir t. t.

 

Vilniaus lopšelio-darželio „Delfinukas“ ugdytiniai lankėsi ugdymo įstaigos bibliotekėlėje, kur vyko pokalbiai, diskusijos apie knygas, jų įvairovę, kas rašo pasakas, istorijas, eilėraščius, kam reikalingos knygos, kaip elgtis su knyga ir t. t. Vyko skaitiniai, vaikai atliko įvairias užduotėles: minė mįsles, tekste ieškojo pažįstamų raidelių ir iš jų galvojo žodžius, atliko daug kitų užduočių.

 

„Skiepijama aistra skaityti tampa vitaminu, stiprinančiu vaiko psichiką ir protą, mažinančiu priklausomybę nuo interneto, virtualaus pasaulio.“ („Visa Lietuva skaito vaikams. Mažojo princo Fondas“)

 

Skaitykime vaikams 20 min per dieną – kiekvieną dieną!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.