Oranžinė šypsenos diena

Tarptautinio švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio švietimo projekto „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“ organizatoriai kviečia dalyvauti renginyje „Oranžinė šypsenos diena“ ir siekti didžiausios iš akmenų Archimedo spiralės rekordo Lietuvoje!

Renginys vyks rugsėjo 27 d. (Pasaulinę širdies dieną) 15–17 val. Vilniaus miesto Vingio parke.

 

Saulėtas oranžinis traukinys vėl rieda per visą Lietuvą ir už jos ribų, keliaudamas kartu su švietimo įstaigų bendruomenėmis į platų gamtos pasaulį, skleisdamas oranžinę šilumą ir dalydamas šypsenas. Šiemet saulėtas oranžinis traukinukas riedės spiralės forma, kuri laikoma vystymosi ženklu, gyvybės jėga, kurią mums suteikia gamta. Natūralūs elementai, turintys spiralės formą, yra labai dažni. Spiralę galima pamatyti kaktusuose, ananasuose, pušies spurguose, saulėgrąžose, sultingų augalų žiedynuose, kriauklėse, moliuskuose ir t. t. Net gamtos stichijos – uraganai ir tornadai – sukasi spirale. Apvali spiralė reiškia veikiančias kosmines jėgas – Visatos modelis. Tad kviečiame visus atvykti ir kartu įsukti Archimedo spiralės vijas dėliojant jas iš dekoruotų akmenėlių (delno dydžio). Bilietas į renginį Vingio parke – dekoruotas akmuo! Dekoruokite, tapykite ir atsineškite gamtos dovanas kartu su draugais. Sudėliojus Archimedo spiralę visos švietimo įstaigų bendruomenės šoks bendrą šokį – dovaną Žemei – „Mes Žemės vaikai“. Išsamesnę informaciją apie bendrą šokį atsiųsime prisiregistravusiems į renginį dalyviams. Prie šokio galės prisijungti kiekvienas norintis.

 

Ir dar… Asociacijos „Gyvoji planeta“ socialinio projekto „Apkabinkime Žemę“ komanda pakvies visus susiburti ir atstovauti tarptautiniame renginyje, skirtame taikai pasaulyje. Vadovė Dalia Skvireckienė ves meditaciją už taiką, per kurią apkabinsime pasaulį linkėdami: „Tebūnie taika visoje Žemėje, kiekvienuose namuose ir mūsų širdyse!“

Per renginį iš vasarą užaugintų moliūgų bus sudėta saulėta oranžinė moliūgų šypsena, kuri skleis žinią „Gerumas valdo pasaulį“. Kurdami saulėtą oranžinę šypseną mes skelbiame: „Švari ir sveika aplinka – sveikas ir laimingas žmogus!“ Numatoma linksma, įdomi programa tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Renginį ves ir oranžinę nuotaiką skleis puikūs teatro aktoriai, persirengę pasakų personažais, su kuriais kartu eisime „Draugystės ratą“, skanausime Žirmūnų bendruomenės sveikuolišką moliūgų sriubą, o visi norintys galės nusifotografuoti prie oranžinio oro baliono. Kartu su asmenybės ugdymo centro „Motus“ komanda šoksime šiuolaikinius šokius, o VšĮ „RV agentūra“ pakvies žaisti lauko žaidimus kitaip!

 

Susirinksime kartu ir parodysime mažos moliūgo sėklytės galingą jėgą, subūrusią visą Lietuvą ir lietuvius, gyvenančius svetur, bendrai veiklai. Pasaulinę širdies dieną sušildykime savo šypsenomis tuos, kuriems labiau to reikia, juk jos nieko nekainuoja, būkime nuoširdūs, išmokime stebinti ir stebėtis, džiaukimės kitų sėkme, auginkime savyje pasitikėjimą, rodykime gražų pavyzdį vaikams ir ugdykime gerumo, pakantumo, meilės jausmą.

Renginio „Oranžinė šypsenos diena“ ir „Taikos diena 2019“ organizatoriai pasilieka sau teisę naudoti nuotraukas ir kitą medžiagą nekomerciniais tikslais, nemokėdami autorinių honorarų. Kiekvienas dalyvis, dalyvaudamas „Oranžinė šypsenos diena“ ir „Taikos diena 2019“ meditacijoje, sutinka, kad jo nuotraukos ar jų kopijos galės būti panaudotos organizatorių ir rėmėjų nekomercinėms reikmėms, nurodant informaciją apie autorių.

 

13.00–14.45 val. – pasiruošimas šventei. Moliūgus atvežti į Vingio parką prie estrados. Vienas iš renginio uždavinių – skatinti žmones tausoti aplinką. Todėl visiems dalyviams primename, kad per renginį rodytų gerą pavyzdį vieni kitiems, nešiukšlintų Vingio parko žaliosiose zonose, o šiukšles rūšiuotų į tam skirtus rūšiavimo konteinerius ir po savęs paliktų švarią, saugią aplinką, kuri daro didžiulę įtaką žmonių sveikatai.

Norinčius dalyvauti renginyje „Oranžinė šypsenos diena“ prašome registruotis iki rugsėjo 25 d. el. paštu ruta.projektai@gmail.com (tema „Šypsena“).

Informacija telefonu – 8 618 88 448, Rita Stulpinienė.

dalyvio-registracija-Vingio-parke-2019

KVIETIMAS ORANZINES SYPSENOS DIENOS 2019 PDF

 

Šventėje galės dalyvauti ir neužsiregistravę, bet atsinešę moliūgų ir dekoruotų akmenų asmenys. Po šventės savo moliūgus bus galima pasiimti namo. Norintys galės prisijungti prie Vilniaus lopšelio-darželio „Rūta“ labdaringos veiklos ir padovanoti keletą moliūgų Vilniaus m. krizių centrams bei Maltos ordino pagalbos tarnybai.

Veikla vykdoma įgyvendinant Vilniaus miesto savivaldybei pavaldžių įstaigų aplinkosauginio švietimo programos projektą „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“. Projektą įgyvendina Vilniaus lopšelis-darželis „Rūta“. Iniciatorė ir vadovė – Rita Stulpinienė.

 

Violeta Ringevičienė

Vilniaus l.-d. „Rūta“ direktorė

Rasa Žiemienė

Direktorės pavaduotoja ugdymui

Rita Stulpinienė

Mokytoja ekspertė

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.