Nuotolinio ugdymo galimybės muzikos pamokose

Violeta Belevičiūtė
,
Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų muzikos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė

Balandžio 20 d. Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų muzikos mokytojų metodinio būrelio narės Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos muzikos mokytoja ekspertė Giedrė Druskienė, VDU Muzikos akademijos lektorė, Tado Ivanausko progimnazijos muzikos mokytoja metodininkė Jolanta Bernotaitienė, respublikinio projekto „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ dalyvė, Kauno „Vyturio“ gimnazijos muzikos mokytoja Deimantė Jankūnaitė ir Kauno „Vyturio“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, Kauno miesto bendrojo ugdymo muzikos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė, muzikos mokytoja metodininkė Violeta Belevičiūtė pasidalijo nuotolinio mokymo muzikos pamokose patirtimi su Kauno miesto ir Lietuvos muzikos mokytojais. Nuotolinę vaizdo konferenciją organizavo ir transliavo Kauno pedagogų kvalifikacijos centras.

 

Vaizdo konferencijai ruošėmės labai atsakingai: apgalvojome, kuo galime padėti kolegoms, orientavomės į nemokamų ir lengvai prieinamų skaitmeninių platformų demonstravimą, rodėme praktinius žingsnius, kaip naudotis viena ar kita kompiuterine programa, dalijomės, kaip tikslingai galima panaudoti turimus išmaniuosius įrenginius. Buvo pristatytas „Microsoft Teams“ (Office 365), „Padlet“, „Google Classroom“, „Wordwall“, „Youtube“ platformų, „Canva Pro“ dizaino ir „Zoom“ vaizdo programų naudojimosi gidas.

 

Vos tik Kauno pedagogų kvalifikacijos centrui pradėjus organizuoti patirties sklaidos vaizdo konferenciją, į ją užsiregistravo daugiau kaip 70 muzikos mokytojų iš visos Lietuvos. Akivaizdu, kad idėja atitiko Lietuvos muzikos pedagogų poreikius.

 

Dėkoju Kauno pedagogų kvalifikacijos centro metodininkui, andragogikos magistrui Alvydui Bakučiui, mokytojoms Giedrei Druskienei, Jolantai Bernotaitienei, Deimantei Jankūnaitei už pasidalijimą patirtimi, konsultacijas bei įžvalgas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.