Nėra kito kelio – tik įveikti iššūkį!

Laima Vaičiūnienė
,
Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos bibliotekos vedėja

Suorganizuotas Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigų bibliotekininkų metodinio būrelio susitikimas, kurį nuotoliniu būdu per „Zoom“ platformą organizavo Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigų bibliotekininkų metodinio būrelio pirmininkė Snaiguolė Raguckienė. Pagrindinė susitikimo tema – švietimo įstaigų bibliotekų darbo organizavimo nuotoliniu būdu patirtis ir problemos.

 

Susitikime dalyvavo Marijampolės savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyresnioji specialistė, kuruojanti mokyklų bibliotekų darbą, Angelė Mikulienė ir Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centro metodininkas Vygantas Dilys.

 

S. Raguckienė kalbėjo apie karantino laikmetį, paskatinusį permąstyti bibliotekininkų paslaugas ir savo reikalingumą šiuo laikotarpiu. Mokyklų bibliotekininkės tarpusavyje pasidalijo vykdomais nuotoliniais darbais: kuriamą ir sisteminamą internete paskelbtų įvairiausių nuorodų sąrašą apie nemokamas elektronines, audio knygas, filmus, spektaklius internete, mediatekas, pasaulio muziejus ir bibliotekas bei ten organizuojamas virtualias parodas, kultūros paveldo svetaines, edukacijas, vaizdo pamokas „Youtube“ ir t. t. Buvo kalbėta apie skaitymo skatinimą įvairiais būdais: rašiniais, konkursais, viktorinomis, garsiniais skaitymais, individualiomis konsultacijomis ir pan. Vyko diskusija apie karantino metu vykdomus konkrečius bibliotekininkų darbus ir jų formas, taip pat kalbėta apie šio darbo planavimą.

 

Pasak S. Raguckienės, tokio pobūdžio susitikimas suteikė galimybę pasidalyti konkrečiomis veiklomis. Patirta nauda padės išlaikyti teigiamą požiūrį ir emocijas, o priverstinis laikas namuose bus kiek galima sklandesnis.

 

Nėra kito kelio – tik įveikti šį iššūkį.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.