Naujovė studijų mugėse: sudominti mokinius studijomis bandys ir verslo atstovai

Tradiciškai metų pradžioje mokinius ir visus kitus, kurie domisi studijomis Lietuvoje, kviečia studijų mugės, kasmet sutraukiančios tūkstančius lankytojų. Sausio 11 d. Klaipėdoje vyks „Studijų regata 19“, sausio 17 d. Kaune – „Aukštųjų mokyklų mugė 2019“, o vasario 7–9 d. Vilniuje – „Studijos 2019“, kuriose visi besidomintys galės susipažinti su universitetų, kolegijų, profesinių mokyklų siūlomomis studijų programomis, šių metų naujovėmis. Šiemet pirmą kartą į studijų muges įsitrauks ir verslo įmonės.

 

Kauno technologijos universiteto (KTU) stende Klaipėdos „Švyturio“ arenoje, Kauno „Žalgirio“ arenoje ir Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ Vilniuje lankytojai turės galimybę pabendrauti ir išgirsti atsakymus į rūpimus klausimus apie studijas ir karjerą iš didžiųjų rinkos žaidėjų – „Devbridge“, „Mars Lietuva“, „ORLEN Lietuva“, „Continental Automotive Lithuania“ atstovai papasakos apie karjeros galimybes, darbuotojų poreikį, verslo įsitraukimą į studijų procesą.

„Ketvirtosios pramonės revoliucijos amžiuje aukštųjų mokyklų ir verslo bendradarbiavimas yra būtinas, kad parengti specialistai atitiktų nuolat kintančios rinkos poreikius. Todėl verslo įmonės aktyviai įsitraukia į studijų procesus KTU – pradedant paskaitų dėstymu ir mentorystės programomis, baigiant laboratorijų universitete kūrimu. Patiems mokiniams taip pat rūpi sužinoti ne tik apie pačias studijas, dėstomus dalykus, bet ir atsiveriančias galimybes pabaigus studijas ar dar studijuojant. Tai gali tapti svarbiais argumentais renkantis studijas“, – sako KTU Studijų prorektorius Jonas Čeponis.

 

Verslo atstovų teigimu, studijų mugė – puiki proga pradėti megzti pažintį su būsimais studentais ir potencialiais darbuotojais, sužinoti jų lūkesčius.

Štai pernai į Lietuvą žengusi automobilių elektronikos gamybos milžinė „Continental“ planuoja įdarbinti apie 1000 darbuotojų. Šiuo metu „Continental“ padalinyje Lietuvoje šeši studentai atlieka praktiką. Įmonės atstovų teigimu, „Continental“ noriai įsitrauks kuriant ir tobulinant studijų programas bei įrenginėjant laboratorijas KTU, kurios būtų kuo labiau priartintos prie realių darbo sąlygų. „Studijų ir verslo sinergija yra tarsi terpė, kurioje veikia svarbiausias dalyvis – studentas. Šis, baigdamas su verslu bendradarbiaujantį universitetą, tvirčiau jaučiasi darbo rinkoje“, – įsitikinusi „Continental“ personalo specialistė Živilė Stonienė.

 

Aktyviai į studijų procesą įsitraukusios Jungtinių Amerikos Valstijų programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ atstovų įsitikinimu, verslo ir studijų sinergija yra būtina. Tai leidžia ne tik prisidėti prie dabartinių studijų programų kokybės gerinimo, bet ir drauge prognozuoti ateities specialistų poreikį tokioje dinamiškoje darbo rinkoje kaip IT industrija.

„Vienas iš „Devbridge“ tikslų – per artimiausius 10 metų 10 kartų padidinti stojančiųjų į informacinių technologijų srities studijas skaičių. Šiam tikslui pasiekti kompanija ne tik plėtoja ilgalaikius bendradarbiavimo santykius su universitetais, bet ir vykdo ne vieną vidinį edukacinį projektą, pavadinimu „Sourcery“, siūlydama nemokamus mokslus ir praktiką su kompanijoje dirbančiais profesionalais“, – sako kompanijos viceprezidentas ir Lietuvos padalinio vadovas Viktoras Gurgždys. Planuojama, kad „Devbridge Group“ darbuotojų skaičius iki 2021 m. išaugs iki tūkstančio, o remiantis prognozėmis, Lietuvos rinkoje IT specialistų poreikis iki 2020 m. išaugs net 83 proc.

 

„Esame vienintelė naftos perdirbimo įmonė Baltijos šalyse, todėl mums itin svarbu užtikrinti nuoseklų bendradarbiavimą su mokymo įstaigomis, rengiant ir plėtojant studijų programas, atitinkančias Lietuvos pramonės ir verslo poreikius. Su ugdymo įstaigomis palaikomas ir plėtojamas bendradarbiavimas leidžia užtikrinti, kad studijuojantis jaunas žmogus įgyja žinių, kurios bus pritaikomos darbinėje veikloje ar atliekant praktiką bendrovėje“, – teigia „ORLEN Lietuva“ personalo direktorė Dalia Vitkuvienė. Ji pabrėžia, kad „ORLEN Lietuva“ įvairiuose padaliniuose dirba maždaug 300 KTU absolventų, o tai – beveik ketvirtadalis visų darbuotojų, įskaitant vadovus.

„Bendrovei itin svarbus bendradarbiavimas su KTU. Ateityje planuojame įgyvendinti ne vieną gamyklos modernizavimo projektą, todėl mums reikės įvairių sričių specialistų, prie kurių rengimo noriai prisidedame: dalijamės savo praktinėmis žiniomis su studentais skaitydami jiems paskaitas, kartu įgyvendiname įvairius mokslinius tyrimus, siūlome diplominių darbų temas ir dalyvaujame juos ginant“, – priduria D. Vitkuvienė.

 

Pasak „Mars Lietuva“ personalo specialistės Monikos Benikaitės, kompanija daug dėmesio skiria praktikos programoms, ypač svarbus specialistų tobulėjimas. Įmonė turi daug pavyzdžių, kai studentai po praktikos prisijungia prie „Mars Lietuva“ kolektyvo nuolatiniam darbui ir toliau sėkmingai kopia karjeros laiptais. „Bendradarbiaudami su aukštosiomis mokyklomis matome galimybę sukurti terpę pažinčiai: tiek būsimi ar esami studentai gali susitikti su ateities darbdaviais ir rinkti apie juos informaciją, tiek darbdaviai turi galimybę susipažinti su potencialiai būsimais darbuotojais“, – įsitikinusi M. Benikaitė.

 

KTU Komunikacijos skyriaus inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.