Naujos tarptautinio „Erasmus+“ mokyklinių mainų projekto pristatymo galimybės miesto erdvėse

Ligita Erminaitė, Jolanta Mažuknė

Įsibėgėjus tarptautiniam „Erasmus+“ mokyklinių mainų partnerysčių projektui „Hooked on Mathematics“, šiuo neįprastu laikotarpiu ieškota galimybių supažindinti miesto bendruomenę su projekto veiklomis ir sukurtais darbais. Plungės „Saulės“ gimnazijos mokytojos Ligita, Jolanta, Ilma bei mokiniai Tomas, Mantas, Julius, Paulius, Ignas, Marijonas, Modesta nusprendė pristatyti projekto eksponatus atvirose miesto erdvėse, papasakoti apie veiklas skambant gyvai muzikai.

Projekto koordinatorė – Lietuva, šalys partnerės – Belgija, Bulgarija, Italija, Rumunija, Turkija.

 

Numatytos trys susibūrimo vietos – birželio 3 d. prie Plungės rajono savivaldybės, 4 d. – Senamiesčio aikštėje, prie Kultūros centro ir 5 d. – A. Jucio gatvės skvere, prie vaikų žaidimo aikštelės „Supermiestas“.

Gimnazijos mokytojai ir mokiniai pristatė miestelėnams projekto veiklas bei jų metu sukurtus eksponatus: matematinius dailės darbus, įrėmintas funkcijų grafikų kompozicijas, 3D maketą ir projekciją; visų šalių partnerių sukurtą, matematinių sinkveinų (poezijos) knygą; siūlines funkcijų grafikų iliuzijas; kalėdinius origami; skaičiais ir spalvotomis geometrinėmis figūromis puoštus velykinius kiaušinius; ant virvės iškabintą projekto logotipų pasiūlą.

Visi susidomėjusieji vaišinosi firminiais projekto saldainiais ir „π“ dienos keksiukais. Renginio lankytojai galėjo susipažinti su 2019–2020 mokslo metais gimnazijoje vykusio matematikos modulio „Interesting Mathematics“ programa, skirta devintų klasių mokiniams, projekto partnerių paruošta metodine ir įtraukia pritaikomąja medžiaga. Pristatymų erdvę papildė nuotraukų stendai, skirti mokymo ir mokymosi veiklų bei projekto partnerių susitikimų, Turkijoje, Rumunijoje ir Belgijoje, užfiksuotoms akimirkoms.

 

Projektas atvėrė kūrybinių paieškų galimybes ne tik mums, projekto dalyviams, bet ir su mumis susitikti atėjusiems miesto gyventojams ir svečiams. Džiaugiamės spontaniškai gimusia idėja pratęsti projekto darbų ekspoziciją Plungės miesto bibliotekoje.

Viliamės, kad matematinės projekto idėjos, atrasta naujesnė naudojimosi miesto erdvėmis perspektyva, ir nuoširdus bendravimas, įkvėps drąsiems, inovatyviems ir kūrybiškiems sprendimams veikti.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.