Naujas rugsėjis vėl kelia mokyklos bures

Renata Balčiūnienė
,
Butrimonių g-jos mokytoja

Butrimonių gimnazijoje vėl nuaidėjo naujų mokslo metų skambutis, pakvietęs bendruomenę pradėti naujus darbus, kurti ir įgyvendinti bendrus tikslus. Šiemet į paskutinį rugsėjį žengė jubiliejinė – 70-oji (arba 10-oji gimnazinė) – abiturientų laida. Gimnazijos direktorius Valdas Valvonis sveikindamas Mokslo ir žinių dienos proga bei paskelbdamas mokslo metų pradžią kalbėjo: „Ateitis jūsų rankose – linkėčiau atsakingai, nuosekliai ir kryptingai dirbti. Mūsų gimnazijos prioritetas – motyvuoti, aktyvūs ir drąsūs mokiniai, galintys palikti ryškų pėdsaką čia, mokykloje, o vėliau ir už jos ribų.“ Direktorius pasidžiaugė, kad iš Alytaus rajono savivaldybės įsteigtų trijų piniginių premijų net dvi atiteko Butrimonių gimnazijos IX laidos abiturientams Lukui Sudvajui ir Sauliui Žeimiui. „Šiandien norėčiau dėkoti visiems tėvams, kurie pasitiki ir tiki Butrimonių gimnazija – mums svarbiau ugdymo kokybė, gera savijauta, pagarba vienas kitam, įdomi ir prasminga veikla“, – kalbėjo V. Valvonis. Jis pabrėžė visų – gimnazijos, tėvų, mokinių, savivaldybės, seniūnijos, kitų institucijų – sutelktų pastangų svarbą.

 

Tylos minute gimnazijos bendruomenė pagerbė rugsėjo 1-osios išvakarėse anapilin išėjusį iškilų Butrimonių krašto žmogų – tapytoją, skulptorių, grafiką, Nacionalinės kultūros premijos laureatą, Alytaus rajono garbės pilietį, profesorių Antaną Kmieliauską. Jo pėdsakas gimnazijoje labai ryškus: pernai įrengtas menininko vardo dailės kabinetas, kurio atidaryme, kaip ir daugelyje gimnazijos renginių, dailininkas dalyvavo, gimnazijos fojė puošia jo freska, padovanota paveikslų, ekslibrių, skulptoriaus naudotų darbo įrankių, teptukų rinkinys.

Šventėje dalyvavusi Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė, perdavusi mero Algirdo Vrubliausko sveikinimą, sakė: „Linkiu degti noru mokyti ir mokytis, būti visiems kartu taip, kad kiekviena diena būtų šventė.“ Butrimonių parapijos klebonas Juozas Bakšys, aukojęs mišias už gimnazijos bendruomenę, linkėjo ir mokytojams, ir mokiniams begalinės vidinės jėgos mokymo ir mokymosi kelyje. Pasveikino ir Butrimonių bendruomenės pirmininkė Zita Lukoševičienė, o Alytaus rajono savivaldybės Tarybos narys Kęstutis Patinskas įteikė pirmokams puikią dovaną – kelionę į zoologijos sodą. Gražius linkėjimus išsakė Butrimonių seniūnas Algirdas Jusas, įteikdamas voką su piniginiu prizu šių mokslo metų Šauniausios klasės konkurso laimėtojams. Prizą įsteigė gimnazijos direktorius, seniūnas, klebonas, Z. Lukoševičienė, K. Patinskas ir UAB „Kagertis“ direktorė Aušra Okmanienė.

 

Ši rugsėjo 1-oji – vėl ryški, emociškai paveiki, spalvinga ir įkvepianti. Šventės vedėjai, mažieji Liepa ir Adrijus, buvo lyg mokyklinio gyvenimo pradžios simbolis: augimas mokykloje ir asmenybės tapsmas prasideda nuo mažo žingsnelio. Nepaprastai šviesiai skambėjo muzikos mokytojos Neringos Valvonienės vadovaujamo choro atliktos dainos „Gera“ ir „Vandenynai“, choreografės Živilės Patinskaitės sukurto šokio žaismingumą puikiai perteikė gimnazijos šokėjos.

Vis smagiau įsisuksiantis mokyklinio gyvenimo ratas bendruomenei neišvengiamai atneš ne tik kūrybos džiaugsmą, bet ir įvairių iššūkių, kurie taps įveikiami tik per bendrystę.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.