Nauda ir idėjos iš tarptautinių mokymų Kretoje „Šešios Edvardo de Bono mąstymo kepurės“

Evelina Rajunčienė
,
Kėdainių l.-d. „Puriena“ mokytoja metodininkė

Mokslo metai įsibėgėja ir visada gera prisiminti bei panaudoti tai, kas pamatyta, įgyta, išmokta ir pritaikoma pedagoginėje veikloje, save tobulinant ir vykdant naujus projektus bei sumanymus. Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ mokytojos Evelina Rajunčienė ir Greta Stundžienė gegužės 2–6 d. dalyvavo tarptautiniuose mokymuose Kretoje „Šešios Edvardo de Bono mąstymo kepurės“ (angl. „Edward de Bono’s six thinking hats“) pagal „Erasmus+“ KA1 projektą „Ankstyvojo mąstymo mokykla – mokymasis mokyti kitaip“.

 

Mokymai vyko Herakliono mokymų centre „Erasmus Learn“. Pirmoji diena buvo skirta dalyvių prisistatymui, pažinčiai per užduotis ir ekskursijai po Herakliono senamiestį. Kitomis dienomis mokymų dalyviai buvo suskirstyti į mokymų sekcijas. Lietuvių komanda su Čekijos ir Suomijos atstovėmis dalyvavo „Edward de Bono’s six thinking hats“ mokymuose, kuriuos vedė lektorė Maria Smargiannaki. Mokymų metu apžvelgtos Edvardo de Bono mąstymo kepurės iš psichologinės pusės. Nagrinėtos temos apie negatyvumą, mūsų mąstymo spąstus ir problemų sprendimą bei vaidmenų panaudojimą. Naujų tikslų išdėstymą ir mąstymą apie savo mąstymą. Įgytas ir turimas žinias galime palyginti ir pritaikyti žmogaus gyvenime, ugdomojoje veikloje. Lektorė Maria Smargiannaki, pateikdama daug pavyzdžių ir vaizdžiai interpretuodama, skatino atkreipti dėmesį į mus supančią aplinką, pažvelgti vaiko akimis ir išnaudoti visus pagrindinius žmogaus pojūčius.

 

 

Mokymų metu apsilankyta vaikų darželyje „Kindergarten school of Agies Paraskies“. Darželio vadovė aprodė po žemės drebėjimo iš naujo besikuriančio darželio vidaus ir lauko aplinką. Džiugina ir motyvuoja spindinčios pedagogų akys ir ateities tikslai kuo greičiau atkurti ugdymo įstaigą. Turtinga istorija, gamtos vaizdais ir tradicine virtuve garsėjanti šalis paliko didžiulį įspūdį. Įgyta patirtis naudinga vedant ugdomąsias veiklas su ugdytiniais, rengiant seminarus apie mąstymo mokyklos elementų taikymą ugdymo(si) procese, bendraujant ir bendradarbiaujant su kolegomis, šalies ir užsienio partneriais.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.