Namuose užsidariusius vaikus pasikalbėti kviečia „Virtualus draugas“

Užsitęsęs karantinas smarkiai apribojo vaikų ir jaunuolių laisvę – sumažino įprastas judėjimo erdves, pamėgtų veiklų bei pašnekovų skaičių. Pastarieji pokyčiai daro įtaką ir emocinei savijautai.

Siekdami padėti lengviau išgyventi bendravimo ir veiklų įvairovės stoką  Lietuvos vaikų ir jaunimo centro savanoriai iniciatyvą „Virtualus draugas“ tęs iki vasaros.

Žinoma, virtualūs pokalbiai IT priemonėmis niekada nepakeis nuoširdaus ir gyvo bendravimo su bičiuliais, klasės draugais bei mokytojais – kai susitikę spaudžiame rankas, draugiškai palaikome akių kontaktą, laidome juokelius – tačiau gilesnis pasikeitusios kasdienybės patirčių aptarimas vaikams – būtinas.

 

Apie naująją, karantino metu pasikeitusio gyvenimo kasdienybę, patirtis ir pamokas, apie pasikeitusius pomėgius ir naujas, išsiugdytas, jokiuose vadovėliuose neminimas kompetencijas, bei apie kitus šiandienos situacijoje vaikams ir jaunuoliams rūpimus dalykus, kalbėtis pasirengę aštuoni Lietuvos vaikų ir jaunimo centro (LVJC) savanoriai.

 

LVJC pedagogai, būrelių vadovai, renginių ar stovyklų organizatoriai, kviečia vaikus iš visų Lietuvos miestų ar miestelių skambinti bei rašyti žinutes ir jose dalintis savo mintimis, patirtimis, įžvalgomis, abejonėmis ar klausimais.

Išklausytas bus, draugiško patarimo ar gilesnio atsakymo sulauks kiekvienas vaikas, kuriam reikia paguodos, padrąsinimo ar pagalbos.

 

Šią iniciatyvą organizuojame siekdami sumažinti tvyrančią įtampą bei nerimą, mokytis puoselėti socialinius ryšius nuotoliniu būdu ir padėti patikėti savimi esant neapibrėžtai situacijai.

 

Daugiau informacijos – https://lvjc.lt/virtualus-draugas/, https://lvjc.lt/projektas/veikla-pradeda-virtualus-draugas/.

 

LVJC inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.