Muzikinė-metodinė diena „Dainuoju su…“

Saulė Sadauskienė
,
Mažeikių l.-d. „Gintarėlis“ pavaduotoja ugdymui, laikinai einanti direktoriaus pareigas

Lietuva – dainų kraštas. Ypač Žemaitija. Dažnai muzika skamba ir Mažeikių lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“. Nors nesame muzikos mokykla, bet mūsų įstaigoje dainuoja mokytojai, susibūrę į ansamblį „Kibirkštėlė“, dainuoja vaikai, ugdomas jų artistiškumas, kūrybiškumas, atskleidžiami muzikai gabių vaikų talentai per „Dainų dainelės“, kitus konkursus, renginius, dainuoja ir ugdytinių tėvai.

Ir visa tai mokytojų, ypač darželio meninio ugdymo mokytojos Romos Skirmontienės, dėka. Pedagogės pagrindinis troškimas – visų širdyse skleisti muziką.

Mažeikių lopšelio-darželio „Gintarėlis“ vizija – ugdyti sveiką, kūrybišką, laisvą ir laimingą vaiką. Siekdami šio tikslo, darželyje organizuojame įvairius renginius, projektus, šventes, seminarus, konferencijas. Ieškome ir randame įvairių netradicinių būdų į tokius renginius pakviesti socialinius partnerius, tėvus, kitų įstaigų mokytojus ir vaikus.

Įgyvendindamas savo sumanymus, pasitikdamas didžiąsias metų šventes, darželis sulaukė neeilinės dienos. Svetingai atidarė duris visiems Mažeikių rajono, regiono svečiams, panorusiems dainuoti, pabūti kartu ir dainuoti su… mama, tėčiu, draugu, mokytoju, seneliais.

Pasiklausyti, pasidžiaugti atlikėjais atvyko ir Mažeikių rajono savivaldybės vicemerė Lina Rimkienė, taip pat švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Zakalskienė.

 

Renginį pradėjusios ir visiems dainininkams bei klausytojams drąsos ir geros nuotaikos linkėjusios mokytoja Jūratė ir jos ugdytinė Liepa pasveikino greit prasidėsiančios žiemos proga, su laukimu, kvietė pasisemti gėrio, gražių emocijų, pasidalyti patirtimi.

Koncerte puikiai dainas atliko duetai, ansambliai, kvartetai. Dainavo tėtis su dukra, trijų kartų dainininkai – močiutė, mama ir dukrytė. Dainavo mokytojos su ugdytiniais, vaikai su savo draugais. Vadovai, muzikos vadovai. Visi buvo pakylėti ir nustebinti. Žinomas dainas atliko visi sėdėję salėje. Balsingi, talentingi, mylintys dainą – visi buvo kartu… Dainų dieną užbaigė darželio „Gintarėlis“ tėvų ansamblis, atlikęs draugų dainą.

Tokie renginiai – būtini. Jie vienija, telkia, stiprina ryšį tarp vaikų, tėvų, mokytojų, senelių, kitų institucijų.

 

Didžiuojuosi darželio bendruomene, mokytojais, tėvais, vaikais. Ruošdamasis renginiui, dar ir dar kartą įsitikini, kokie atsakingi, darbštūs ir vieningi čia dirbantys žmonės. Tai – įrodymas, kad siekdami užsibrėžtų tikslų gebame planuoti savo darbus, siekti, pasiekti ir pasidžiaugti rezultatais.

Anot mokytojo L. K. Ulevičiaus, jeigu dainuos vaikai, dainuos visa Lietuva…

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.