Mokyklos bendruomenė jau skaito „Vyturio“ leidyklos skaitmenines knygas

Laima Vaičiūnienė
,
Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės m-klos bibliotekos vedėja

Nuo rugsėjo 12 d. Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos bendruomenės nariai dalyvauja Marijampolės savivaldybės administracijos pradėtame įgyvendinti projekte, suteikiančiame galimybę naudotis „Vyturio“ leidyklos skaitmeninių knygų biblioteka www.vyturys.lt.

Didžiausias šios bibliotekos privalumas – didelis privalomos ir rekomenduojamos literatūros knygų skaičius, palengvinsiantis lietuvių kalbos ir literatūros bei pradinių klasių mokytojų darbą.

 

Mokykloje lankėsi „Vyturio“ leidyklos atstovė Austėja Šavelytė. Ji pristatė 400 svarbiausių knygų, skirtų mokslams ir laisvalaikiui. Knygos suskirstytos pagal klases arba amžiaus grupes. A. Šavelytė paaiškino, ką reikia atlikti norint užsiregistruoti, susikurti savo paskyrą ir skaityti knygas. Patikino, kad vienu metu galima skaityti kelias knygas, o skaitymo laikas yra neribojamas. Skaitant galima užsirašyti pastabas, kilusias mintis, pasikeisti teksto šrifto dydį ar stilių, kurti savo knygų lentyną. Leidyklos atstovė taip pat pamokė, kaip paskyroje matyti jau perskaitytas knygas ar su skaitymu susijusią statistiką. Šioms internetinėms knygoms skaityti reikalingas interneto ryšys, kompiuteris ar mobilusis telefonas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.