Mokslo metus pradėjo daugiau kaip 190 tarptautinio vaikų universiteto „Alfa“ studentų

Paskutinį rugsėjo penktadienį Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje iškilmingai ir šventiškai pažymėta tarptautinio vaikų universiteto „Alfa“ mokslo metų pradžia. Per 190 vaikų iš penkių Vilniaus mokyklų nuo šiol tapo ir studentais, kurie kartą per mėnesį Kazimiero Simonavičiaus universitete klausys paskaitų įvairiomis temomis.

Jauniesiems studentams paskaitas skaitys ne tik akademikai, bet ir atstovai iš meno, verslo bei politikos sričių. Jaunųjų studentų laukia interaktyvios, technologinės paskaitos. Naujiena – savaitgalinės stovyklos.

Tarptautinio „Alfa“ vaikų universiteto studentais taps trečios klasės mokiniai iš įvairiakalbių mokyklų: „Saulės“ privačios gimnazijos, Vilniaus Simono Konarskio mokyklos, Vilniaus Aleksandro Puškino gimnazijos, Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazijos, Šeškinės pradinės mokyklos, Vilniaus privačios gimnazijos ir Naujamiesčio vidurinės mokyklos. Anot edukacinės programos vadovės Evelinos Lipskajos, socialinių ar kultūrinių skirtumų turinčių vaikų integravimas į bendrą darbo grupę padės ugdyti pagarbą žmogaus teisėms, tautiškumą, demokratišką požiūrį į pasaulėžiūrų, įsitikinimų ir gyvenimo būdo įvairovę.

 

Aštuonis mėnesius truksiančioje universiteto sesijoje vaikai klausysis paskaitų, diskutuos ir dalyvaus praktiniuose užsiėmimuose šiomis temomis: technologijų ir inovacijų, kalbų, karjeros planavimo, lyderystės, komunikacijos, ateities įžvalgų, ekonomikos, verslumo ir turizmo. Vaikai taip pat bus kviečiami į specialias dienos stovyklas savaitgaliais, kuriose numatoma išskirtinių edukacinių pramogų programa.

 

Tarptautinis vaikų universitetas „Alfa“ – tai 2018 m. pradžioje įsteigta edukacinė programa, vykdoma remiantis sėkmingu Lenkijos partnerių Kujavijos Pamario aukštosios mokyklos vaikų universiteto pavyzdžiu. Jauniesiems studentams teminės paskaitos vyksta kartą per mėnesį, penktadienį. Kaip ir priklauso universitetui, „Alfa“ turi savo rektoratą: rektorių, prorektorių, kanclerę, lingvistikos, teisės, verslumo ir inovacijų, mados ir kūrybos, aviacijos, technologijų, sveikatos ir sporto bei pramogų ir turizmo fakultetų dekanus.

 

Semestro pabaiga numatoma 2019 m. gegužę.

 

Kazimiero Simonavičiaus universiteto inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.