Mokiniai iškels trispalvę už Lietuvos valstybę kartu kūrusius litvakus

Sausio 26 d. nuo 10 iki 16 val. Ariogalos kultūros centre (Gedimino g. 11, Ariogala, Raseinių r.) vyks nacionalinė mokyklų bendruomenėms skirta konferencija „Lietuvos miestuose ir miesteliuose gyvenusių žydų istorijos“. Tradicinis renginys skiriamas Tarptautinei holokausto aukų atminimo dienai paminėti.

 

Minint sausio 27-ąją – Tarptautinę holokausto aukų atminimo dieną – Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kartu su Ariogalos gimnazija kviečia į nacionalinę mokyklų bendruomenėms skirtą konferenciją. Renginys organizuojamas jau septintus metus. Šiemet mokiniai renkasi Ariogaloje, kuri iki Antrojo pasaulinio karo litvakams buvo žinoma kaip Eiragole štetlas. Šios konferencijos tikslas – puoselėti istorinę atmintį, prisiminti klestėjusias Lietuvos žydų bendruomenes, jų kultūrinį, ekonominį, socialinį palikimą ir indėlį kuriant Lietuvos valstybę, prisiminti tragišką jų lemtį, Holokausto laikotarpį.

Konferencijoje dalyvaus daugiau nei 300 dalyvių iš 30 Lietuvos mokyklų, kuriose veikia Komisijos įkurti Tolerancijos ugdymo centrai. Mokiniai parodys trumpus spektaklius, menines inscenizacijas, literatūrines bei muzikines kompozicijas ir taip prikels Lietuvos miestuose ir miesteliuose gyvenusių žydų istorijas. Konferencijos dalyviai prie Ariogalos gimnazijos pakels Lietuvos trispalvę už kartu Lietuvą kūrusius litvakus ir jų atminimą.

 

Sausio 27-oji yra viena iš Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos iniciatyva Lietuvos mokyklų bendruomenėse visuotinai minimų istorinių datų. Šie minėjimai yra sudėtinė dalis kompleksinės Švietimo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmoniškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programos.

 

Daugiau informacijos Jums maloniai suteiks:

Ronaldas Račinskas, tel. 8 698 42 330, Ingrida Vilkienė, tel. 8 618 47 475.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.