Menų savaitė

Dalia Lapaitienė
,
Menų metodikos grupės pirmininkė

Dar prieš paskelbiant šalyje karantiną mokykloje vyko menų savaitė, kurios metu buvo ugdomos mokinių meninės, pilietinės, socialinės, dalykinės, iniciatyvumo ir bendruomeniškumo kompetencijos. Į veiklas, vykusias ne tik mokyklos aplinkoje, buvo įtraukti ne tik mokiniai, mokytojai, mokinių tėveliai, bet ir miesto bendruomenė.

 

Iki šios savaitės intensyviai vyko pasiruošimas būsimoms veikloms. Mokiniai piešė įvairiomis pasirinktomis priemonėmis piešinius Lietuvai, siuvinėjo sveikinimus simegrafijos technika, ruošė papuošimus mokyklos erdvėms – karpė širdeles, siuvo ir jungė į bendrą kompoziciją (mokytojos Dalia Viliušienė, Rūta Dičpinigaitienė, Dalia Lapaitienė). Mokyklos trečiame aukšte buvo eksponuojama mokinių darbų paroda „Nupiešiau Lietuvą“ (D. Lapaitienė). Visi mokyklos kabinetai taip pat pasipuošė mokinių pieštais darbais, o mokyklos bibliotekoje buvo galima grožėtis mokinių medžio darbų paroda, skirta Kovo 11-ajai (technologijų mokytojai Visvaldas Kalinauskas ir Vidas Krocas). Pirmadienį, socialinio emocinio ugdymo pamokos metu, visa mokyklos bendruomenė dalyvavo akcijoje „Vilkaviškis: laisvės vėjo greičio matavimas“, kurios metu šokome Lietuvai (choreografijos, istorijos mokytoja Sonata Jankienė). Kovo 10 d. visoje mokykloje šurmuliavo šventiška nuotaika. Mokyklos kiemelyje 5 klasių mokiniai dalyvavo sąspietyje „Šokis Lietuvai“ (choreografijos, istorijos mokytoja Sonata Jankienė), o aktų salėje vyko kasmetinis jubiliejinis renginys  „Dainuoju Lietuvai“ (muzikos mokytoja Edita Linkevičienė) – šio renginio metu mūsų mokyklos mokiniai, jų tėveliai, mokytojai ir mokyklos darbuotojai švenčia Kovo 11-ąją, skirdami dainą Lietuvai. Technologijų mokytoja D. Viliušienė ir dailės mokytoja D. Lapaitienė vedė integruotą, atvirą technologijų ir dailės pamoką „Lietuvos peizažas“. Šios pamokos uždavinys: pažiūrėję video „Mano kraštas Lietuva“, prisiminę peizažo sąvoką, dirbdami grupėje, naudodami netradicines priemones mokiniai turėjo sukurti Lietuvos peizažą, pristatyti darbą, įvardyti 3–4 netradicines priemones.

Mokytojos jas „užšifravo“:

  • KAI KĄ, kas yra puikus vaistas nuo virškinimo sutrikimų, peršalimo ligų, turi dezinfekuojančių savybių…
  • KAI KĄ, kas tinka įvairiems mėsos, žuvies patiekalams gardinti… ir ne tik…
  • KAI KĄ, kas puikiai tinka pusryčiams ir ne tik…
  • KAI KĄ, be ko didžioji dauguma žmonijos neįsivaizduoja savo ryto…

 

Visą savaitę 5 klasių mokiniai Vilkaviškio miesto erdvėse sveikino miesto svečius ir gyventojus, įstaigų darbuotojus su švente – jiems dovanojo savo pagamintus sveikinimus su linkėjimais Lietuvai. Sveikinimus rašė mūsų mokyklos mokytojai ir mokinių tėvai (mokytoja D. Viliušienė).

 

Menų savaitė vyko iki prasidedant karantinui ir ne visi spėjo pasigėrėti mokinių darbais, todėl mokinių veiklas patalpinome į mokyklos tinklalapį, socialinius tinklus, kur galime grožėtis įvykusiomis veiklomis.

Labai džiaugiamės, kad visi mokiniai noriai prisideda prie mokyklos erdvių puošimo, taip kurdami jaukius ir empatiškus mūsų visų namus.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.