Menų mokykloje diena be mokinių

Lina Ratkevičienė
,
neformaliojo ugdymo organizatorė

Mokinių atostogų metu Šiaulių menų mokyklos mokytojai į užsiėmimus sukvietė ne mokinius, o jų tėvelius. Kiekvienas atėjo turėdamas vieną tikslą – nuotaikingai, linksmai, nuoširdžiai bendraujant praleisti vakarą menų mokykloje.

Pirmą kartą organizuotas renginys kvietė tėvelius ateiti į jų vaikų lankomus užsiėmimus ir daryti lygiai tą patį, kaip ir jų atžalos. Mokinių tėvai džiaugėsi, kad turėjo galimybę sugrįžti į mokyklos laikus ir prisiminti lankytus būrelius, kolektyvus.

 

Mokytojai atsakingai ruošėsi visoms veikloms, planavo užsiėmimo temas, ruošė reikalingas priemones, kad tėvai, sugrįžę į mokyklą, gerai jaustųsi. Tėveliams pasiūlyti choreografijos, teatro, muzikos, dailės ir technologijų, lipdymo iš molio užsiėmimai. Buvo smagu matyti, kaip tėvai džiaugiasi pasisekusiu šokio žingsneliu ar nulipdytu darbeliu, pavykusiu sceniniu vaizdeliu ar sugrotais pirmaisiais akordais gitara ir ukulėle.

 

Tėveliams buvo smagu dalyvauti šiuolaikinėje neformaliojo ugdymo pamokoje ir patirti, kaip laiką po pamokų leidžia jų vaikai. Dalis tėvų išreiškė pageidavimą, kad tokie užsiėmimai būtų nuolat, prašė mokytojų kurti tėvams skirtas ugdymo programas.

Tikimės, kad bendradarbiavimas tarp vaikų, tėvų ir mokytojų padės siekti ugdymo tikslų, puoselės bendruomeniškumą ir bus paskata kurti naujus kūrybinius projektus, skirtus tiek tėvams, tiek mokiniams.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.