Mažųjų mokinukų išvyka į Anykščius

Laimutė Lazdauskienė
,
surdopedagogė metodininkė (pradinių klasių)

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos mažieji – parengiamosios–ketvirtos klasių mokinukai – su savo mokytojomis Irena Matuzevičiene, Laima Palioniene ir manimi, Laimute Lazdauskiene, lankėsi Anykščiuose.

 

Pirmiausia aplankėme antrąjį pagal dydį Lietuvoje riedulį – Puntuką, bandėme jį apkabinti rankomis, papasakojome mokiniams liūdną garsių „Lituanicos“ lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno, kurių bareljefai iškalti jame, istoriją.

Paskui pasukome 2015 m. vasarą atidaryto pirmojo Baltijos šalyse ir pirmojo Rytų Europoje Medžių lajų tako link. Koks nepaprastas jausmas eiti medžių viršūnėmis! Drąsiausieji užkopėme į 35 metrų aukštyje esančią apžvalgos aikštelę, nuo kurios prieš akis atsivėrė įspūdinga gamtos panorama: Šventosios upės vingiai, Anykščių šilelis…

Kelionės pabaigoje aplankėme medinę gynybinę Vorutos pilį ant Šeimyniškėlių piliakalnio. Daug vilčių nedėjome, tačiau tai, ką pamatėme, pranoko visus mūsų lūkesčius. Čia apsilankę sužinojome apie senovės lietuvių papročius, gyvenseną, drabužius ir papuošalus, susipažinome su kario apranga ir ginkluote, išmėginome rankos taiklumą, mėtydami akstį, išbandėme pilies karybos meną: šaudėme į taikinį iš lanko, kovėmės kardais.

 

Gaila, kad laikas negailestingai tirpo ir skubino mus namo. Svetingiems pilies šeimininkams pažadėjome, kad čia mes dar būtinai grįšime…

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.