Mažais žingsneliais į sveikatos šalį

Daiva Pranaitienė, Aldona Žilienė, Aušra Bruožaitienė
,
Panevėžio lopšelio-darželio „Vyturėlis“ mokytojos

Panevėžio lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“ 2023 m. balandžio 17–21 dienomis vyko ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų fizinio aktyvumo projektas „Žaidžiu-aktyviai judu“ Pasaulinei sveikatos dienai paminėti. Tai tęstinis projektas, šiemet jau tarptautinis – į projektą įsijungė Liepojos (Latvija) ikimokyklinio ugdymo įstaiga „Prātnieks“. Projekto organizatorės kvietė šalies ir kaimyninės valstybės pedagogus įsijungti į projektą, skatinti vaikų fizinį aktyvumą, tenkinti prigimtinį vaiko poreikį judėti, žaisti, bendrauti, pažinti pasaulį.

 

 

Pirmadienis buvo skirtas „Gero oro mankštoms“ – sportui lauke, antradienį smagiai sportavome estafečių fiestoje, trečiadienį veiklos su kamuoliais – „Mano draugas kamuoliukas“, ketvirtadienį fizinė veikla intriguojančiu pavadinimu „Kuo keisčiau – tuo smagiau“. Pedagogai vykdė aktyvią veiklą su pieštukais, konstruktoriais, dėžėmis ir kitomis priemonėmis, o penktadienis buvo skirtas žaliems kokteiliams – daug judėjus žali kokteiliai tikra vitaminų „bomba“, atgaiva kūnui. Ir apvainikavimas aktyvios savaitės – „Savaitės emociukas“ (STEAM veikla) – šypsenos iš gamtinės medžiagos, kitų priemonių. Vaikai dovano po savo šypsniuką draugams už aktyvų dalyvavimą, mokytojoms už išradingumą, nepakartojamas veiklų akimirkas, už emocijas….

 

Šypsena vaikų veide ir širdyje – pats didžiausias ir geriausias įvertinimas. Tai mūsų gerumo ir nuoširdumo stebuklų stebuklas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.