Matematika priešmokyklinėje grupėje

Agnė Požarnenkova
,
Trakų. r. Lentvario Motiejaus Šimelionio g-jos ikimokyklinio-priešmokyklinio ugdymo vyresn. mokytoja

Ugdomajai aplinkai, metodinėms ugdymo priemonėms priešmokyklinėje grupėje šiandien skiriama vis daugiau dėmesio. Be galo svarbus priešmokyklinio ugdymo mokytojo uždavinys – sukurti tinkamą aplinką ugdytis vaikams, tyrinėti, bendrauti ir bendradarbiauti, pažinti pasaulį, yra

 

Ugdomoji erdvė turi sužadinti ugdytinių smalsumą, domėjimąsi įvairiomis veiklos formomis, problemomis. Pagrindinė vaiko veikla – žaidimas. Žaisti vaiką traukia galimybė patenkinti savo smalsumą, išbandyti vis kažką naujo, kas dar nežinoma. Žaisdami vaikai nebijo suklysti, išbando galimus visus veikimo būdus. Dėl to žaidimas yra ne tik vyraujanti priešmokyklinio amžiaus vaiko veikimo forma, bet ir vyraujanti ugdymosi nuostata.

 

Vaikai gyvena žaisdami, todėl geriau išmoksta skaičiuoti, susipažinti su skaičiais ir skaičiavimo veiksmais per žaidimą. Priešmokyklinėje grupėje vaikai smagiai leidžia laiką žaisdami ,,matematiką” ir naudodami netradicines metodines ugdomąsias priemones, įsitraukdami į organizuojamas ir savo spontaniškas, sugalvotas veiklas.

 

Visos veiklos ir priemonės atitinka individualius vaiko poreikius bei vystymosi stadijas. Priemonės skirtos smulkiosios ir stambiosios motorikos, loginio mąstymo lavinimui, simbolių suvokimui, skaičiaus siejimui su daiktų kiekiu, skaičiavimo įgūdžių lavinimui. Taip skatinamas kūrybiškumas, loginis mąstymas. Pastebėjau, kad vaikus labiau traukia tokios priemonės, kurios yra netradicinės, pagamintos ,,kitaip”, ,,nepirktinės”, o pagamintos, tam nereikia didelių išlaidų, o vaikų smalsumas, dėmesys veikloms ir rezultatas tik įrodo, kad tai veiksminga ir naudinga. Norėčiau pasidalyti savo gamintomis priemonėmis, kurios vaikams labai patinka ir įtraukia į ugdymosi procesą.

 

Literatūra:

 

Elementarių matematikos vaizdinių formavimas priešmokykliniame amžiuje

Priešmokyklinio ugdymo bendroji programa, 2014

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.