Mano mėgstamiausia sporto šaka

Danutė Majauskienė
,
 mokytoja metodininkė
Neringa Steponavičiūtė
,
mokytoja

Judėjimas – reikšminga vaikystės apraiška, kadangi padeda vaikams fiziškai lavėti ir tobulėti. Žaidimai, įvairi veikla, gyvybingumas suteikia vaikams džiaugsmo ir pasitenkinimo, padeda susipažinti su aplinkiniu pasauliu ir suaugusiųjų gyvenimu. Ikimokyklinis amžius – palankiausias metas formuoti vaikų vertybines nuostatas bei požiūrį į fizinį ugdymą ir sportą. Įvairiose šalyse vykdyti moksliniai tyrimai atskleidė, kad vaikų sveikatai ypač svarbus sveikos gyvensenos elementas yra fizinis aktyvumas. Todėl būtina siekti, kad aktyvus gyvenimo būdas, judėjimo skatinimas būtų diegiamas nuo vaikystės.

Mažeikių lopšelio-darželio „Linelis“ pedagogai organizavo respublikinį projektą „Mano mėgstamiausia sporto šaka“ ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams. Projekto tikslas – išsirinkti ir pristatyti mėgstamiausią sporto šaką, skatinti bendruomenės fizinį aktyvumą, kūrybiškumą, iniciatyvumą. Įstaigos bendruomenė projektą organizavo 2022 metų vasario mėnesį. Į projektą įsitraukė 38 ikimokyklinių ugdymo įstaigų dalyviai, kurių amžius nuo dviejų iki septynerių metų. Projekto metu vaikai turėjo galimybę aktyviai sportuoti ir išbandyti žinomas bei mėgstamas sporto šakas: krepšinį, futbolą, golfą, ledo ritulį, aerobiką, akmensvydį ir kt. Projektas suteikė galimybę pedagogams, tėvams kartu su vaikais kūrybiškai, sumaniai, netradiciškai organizuoti sportines veiklas, ugdė vaikų vaizduotę, komunikabilumą, pasitikėjimo įgūdžius.

 

Dėkojame dalyviams ir linkime būti judriems, sveikiems ir laimingiems!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.