„Lietuva mūsų širdyse, šypsena vaiko veide“

Regina Ramanauskienė
,
ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė
Alina Slančiauskienė
,
priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Tautinis ugdymas – kasdienė vertybė, kaip mokymas mylėti artimą ar būti geresniems. Tautos kultūrinės tradicijos yra perduodamas dalykas. Ir žinant tai, jog ikimokykliniame amžiuje įgytos patirtys reikšmingos, Marijampolės lopšelio-darželio „Rūta“ bendruomenė stengiasi sudaryti sąlygas tradicijas perduoti vaikams priimtinais būdais. Juk jie dar tik pradeda pažintį su valstybe, jos tradicijomis ir pilietiškumu.

Vasario 16-oji – šventė, simbolizuojanti tautos stiprybę, dvasią, viltį, meilę Tėvynei. O lopšelio-darželio ugdytiniai šią šventę vadina Lietuvos gimtadieniu.

 

Vaikai įvykius geriausiai prisimena ir supranta tada, kai patys prisideda prie pasiruošimo renginiui ir aktyviai jame dalyvauja. Visą savaitę grupėse vyko pokalbiai, diskusijos, buvo žaidžiami žaidimai, kuriami meniniai darbai apie mylimą gimtinę Lietuvą, valstybės simbolius. Vaikai gaminosi trispalvius papuošalus, kuriais puošėsi patys bei dovanojo juos bendruomenės nariams bei svečiams, vyko gražiausio lietuviško žodžio rinkimai. Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Draugystės filiale pristatyta kūrybinių darbelių ir piešinių paroda „Mūsų mažoj širdelėj – daug meilės žemelei“.

 

„Aitvarų“ grupės mokytojos savo ugdytiniams surengė edukacinę popietę „Piešiu Lietuvą“ ir tapė trispalves ant marškinėlių, kuriuos vilkėjo šventės dieną. Kaip ir dera, gimtadienį šventė su pačių gamintu tortu Lietuvai.

Priešmokyklinio ugdymo „Smalsučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių mokytojos, tikėdamos, jog ugdytiniai ilgai prisimins tai, kas svarbu, surengė prasmingą rytmetį „Lietuva mūsų širdyse, šypsena vaiko veide“, skirtą tautos istorijai įprasminti. Salėje darželio ugdytiniai drauge giedojo Lietuvos himną, dainavo, šoko, deklamavo eiles Lietuvai. Atvykę svečiai iš Trečiojo amžiaus universiteto pasakojo mažiesiems apie Lietuvos praeitį bei dainavo patriotines dainas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.