Lietuva didvyrių žemė

Ieva Mikučionienė
,
ikimokyklinio ugdymo mokytoja

„Lietuva didvyrių žemė“ ir „AČIŪ“ – taip Vilniaus r. Nemėžio lopšelio-darželio mokytojai pavadino idėją-iniciatyvą padėkoti ir kartu pasveikinti su didžiausia pavasario švente – Šv. Velykomis – Lietuvos žmones. Idėja kilo dėl visą pasaulį ir Lietuvą užgriuvusio pavojingo koronaviruso ir žmonėms teko likti namuose bei laikantis karantino saugoti save ir kitus.

 

Į kovą su virusu pirmi kilo gydytojai, policininkai. Suprasdami jų sunkų, pavojingą gyvybei ir atsakingą darbą, Nemėžio vaikų lopšelio-darželio bendruomenės nariai sugalvojo palaikyti savo herojus inicijavus palaikymo akciją „AČIŪ“. Organizavome virtualią vaikų piešinėlių parodėlę „Lietuva didvyrių žemė“. Prie projekto prisijungė virš 70 Lietuvos švietimo įstaigų, 130 mokytojų iš 26 Lietuvos miestų, 200 vaikų ir jų tėvelių. Viešoje „Facebook“ paskiroje sulaukėme virš 400 kūrybinių darbelių nuotraukų, padėkų, sveikinimų Lietuvos herojams, 43 057 peržiūrų ir palaikymų komentaruose. Jų sulaukiame iki šiol.

Parodėlės ir akcijos filmukai išsiųsti Lietuvos gydytojų sąjūdžiui, Lietuvos policijai, Lietuvos gaisrininkams, „Maxima“ tinklui, patalpinti Nemėžio vaikų lopšelio-darželio svetainėje www.darzelis.nemezis.vilniausr.lm.lt.

 

Mūsų mažieji nesukurs vakcinos nuo koronaviruso, bet vaikų rankytės, vaikų mintys, piešinėliai, darbeliai, aplikacijos – tai lyg palaikymo būrys kiekvienam Lietuvos žmogui kovojančiam su koronavirusu.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.