Lieporių gimnazijoje – „Inžinerijos šou“

Rita Norkutė, Aida Šliažienė
,
Šiaulių Lieporių gimnazijos mokytojos

Šiaulių Lieporių gimnazijos gamtos mokslų, informacinių technologijų ir matematikos mokytojai kartu su bendradarbiaujančių Gegužių, Ragainės ir „Rasos“ progimnazijų aštuntokais bei mokytojais dalyvavo užsiėmimuose, kuriuose įgytas žinias taikė praktiškai.

 

Integruotose biologijos ir chemijos pamokose modernioje gimnazijos Gamtos mokslų laboratorijoje iš turimų produktų gamino kremą. Darbo rezultatu visi liko patenkinti, gera pradžia galbūt bus paskata gamybos procesą iš turimų produktų pakartoti ir namie kartu su šeimos nariais. Daugiausia susidomėjimo sulaukė ir daug džiugių emocijų sukėlė „Inžinerijos šou“, kuriame mokiniai jėgas išbandė pasiskirstę į penkias komandas. Kiekviena komanda atliko po dvi užduotis. Pirmiausia dalyviams reikėjo iš spagečių pastatyti tokį bokštą, kuris atlaikytų kuo didesnį svorį – tam ant bokštų buvo dedami svareliai. Atliekant antrąją užduotį, teko iš plokštės ir pagaliukų sukonstruoti kamuoliukui kelią, kuriuo jis kuo ilgiau riedėtų nenukritęs ant žemės. Laimi ta komanda, kurios kamuoliukas ilgiausiai neužstrigęs išsilaiko ant plokštės. Apibendrinus rezultatus, nugalėtojais tapo Ragainės progimnazijos komanda. Į inžinerijos dalykais besidominčių mokinių klausimus atsakinėjo Lieporių gimnazijoje inžinerijos dalyką dėstantis mokytojas Remigijus Pozniakovas, kuris šiemet pripažintas inovatyviausiu fizikos mokytoju Lietuvoje.

 

Džiaugiamės mokinių noru sužinoti kuo daugiau ir tikime, kad pirmosios žinios apie inžinerijos technologijas ir atliktos praktinės užduotys įkvėps tolesniems atradimams.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.