Laisvė mūsų delnuose

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos bendruomenė švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną pradėjo jau trečiadienį, vasario 13-ąją. Lietuviška tautine atributika papuoštame mokyklos muziejuje netradicinio ugdymo dieną pradėjome Lietuvos valstybės himnu. Istorijos mokytojos Laimos Rutkauskienės parodytas filmas priminė sunkų ir ilgą kelią į Lietuvos valstybės atkūrimą. Mokytoja pabrėžė laisvės svarbą žmogaus, valstybės gyvenime. Buvo parodytas vaizdo įrašas su Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės, lenktynininko Benedikto Vanago, dainininkės Jazzu, dainininko Manto Jankavičiaus mintimis apie laisvę. „Kas man yra laisvė?“ – šis sudėtingas klausimas buvo užduotas ir mokiniams. Vyresniųjų klasių mokiniai atsakymus rašė ant iškirptų iš geltono, žalio, raudono popieriaus delnų. Istorijos mokytoja palinkėjo visiems naudotis laisve, ją puoselėti ir branginti. Vėliau mokyklos fojė pražydo simbolinis „Laisvės medis“. Jį mokiniai išpuošė Lietuvos vėliavos spalvų popieriniais delnais ir mažais delniukais. Šia gražia akcija siekta parodyti, kad Lietuvos laisvė, valstybės augimas ir žydėjimas yra kiekvieno iš mūsų rankose.

 

Netradicinio ugdymo dieną paįvairino edukacinė programa „Vienu balsu“. Esame dėkingi Panevėžio kraštotyros muziejaus darbuotojoms, išradingai ir linksmai suteikusioms žinių apie Lietuvos Nepriklausomybės Akto dingimo istoriją, Lietuvos herbo ir vėliavos sukūrimą, apie Lietuvos prezidentus. Bet labiausiai mokiniams ir mažiesiems ugdytiniams patiko patiems pasigaminti tautinę ir istorinę vėliavas, papuošti Vyčio ženklu meduolį ir sudėlioti iš kaladėlių dėliones istorinėmis temomis.

Mokyklos bendruomenę Lietuvos gimtadienio proga sveikino mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė ir Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Sandra Jakštienė. Ji ragino mokinius gerbti ir gerai išmokti lietuvių kalbą.

 

Netradicinio ugdymo diena baigėsi tautinių tekstų rašymu dailyraščiu. Visą vasarį mokiniai, eidami koridoriumi, žvalgysis į parodą. O Maironio „Lietuva brangi“, „Lietuvos vardas“, „Darius ir Girėnas“ ir kiti tekstai „dailyraščiu įsirašys“ į jų širdeles… Kaip džiugu laikyti Laisvę savo delnuose!

 

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagr. m-klos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.