Laimė – dovanoti džiaugsmą kitiems

Aušra Vaitkienė
,
Panevėžio „Žemynos“ prog-jos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė, atstovė ryšiams su visuomene

Vakar, gruodžio 18 d., „Žemynos“ progimnazijos I aukšto fojė atidaryta mokyklos plaukimo trenerės Svetlanos Rickienės piešinių paroda „Menas gyvenimui“. Pristatydama savo parodą trenerė citavo amerikiečių tapytojo Rokvelo Kento žodžius: „Svarbiausias tikslas, kuriam gali tarnauti menas, yra padėti žmonėms geriau suprasti ir labiau mylėti gyvenimą.“ Jos manymu, tai teisingi žodžiai, tiksliai apibūdinantys meno paskirtį. „Aš piešiu, nes noriu, kad mano darbai džiugintų, nuramintų, dovanotų gerą nuotaiką“, – teigė Svetlana.

 

Trenerė papasakojo, kad piešti pradėjo dar vaikystėje, dažniausiai piešdavo žmonių veidus ir gėles. Nelengvas, daug laiko atimantis trenerės darbas (ji pirmoji Jūratės Ladavičiūtės, XXVII olimpinių žaidynių, vykusių 2000 m. Sidnėjuje, trenerė) buvo atitraukęs nuo pomėgio piešti, bet jis niekur nedingo – dabar, kai darbų mažiau, ji vėl savo mintis ir jausmus išlieja piešiniuose.

S. Rickienės darbai šviesūs, džiugūs, atskleidžiantys, koks gražus mus supantis pasaulis, tik reikia tą grožį pastebėti. „Man patinka piešti, nes piešdama nusiraminu, iškilusios problemos tarsi sumažėja. Džiaugiuosi, kai draugai, kuriems savo piešinius dovanoju, pasako, kad jie skleidžia gerą energiją. Aš to ir noriu, nes seniai įsitikinau, kad menas gyventi – tai kuo daugiau gerumo duoti kitiems. Duodamas kitiems ir pats gauni“, – atviravo trenerė.

 

„Man gėlės – tai meilė, grožis, dorovė, sveikata. Žmonės, kuriuos piešiu, spinduliuoja gerumu. Savo piešiniams nekūriau pavadinimų, nes pritariu minčiai, kad meną reikia jausti, o ne suprasti. Jei mano darbai praskaidrins mintis, paglostys širdis, būsiu laiminga“, – piešinių parodos pristatymą baigė autorė.

„Žemynos“ progimnazija džiaugiasi šia puikia Kalėdų dovana mokiniams ir mokytojams, nuoširdžiai dėkoja už ją trenerei ir linki kūrybinio įkvėpimo.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.