„Kuo didžiuojasi mano mokykla? Kūrybiškas mokytojas – kūrybiški mokiniai“

Kas yra kūrybiškumas? Kaip jį atrasti ir prisijaukinti? Kaip skleisti kūrybiškumą? Koks yra kūrybiškas mokytojas ir mokinys? Į šiuos ir dar daugiau klausimų ieškojome atsakymų 2023 m. balandžio 13 dieną vykusioje Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos organizuotoje  respublikinėje pradinių klasių mokytojų konferencijoje „Kuo didžiuojasi mano mokykla? Kūrybiškas mokytojas – kūrybiški mokiniai“. Mokyklai konferenciją padėjo organizuoti Mykolo Romerio universitetas – „Erasmus+“ projekto ULCA partneris.

 

Renginį moderavo Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Giedrė Zulonienė. Konferencijos atidarymo metu dalyvius pasveikino MRU Žmogaus ir visuomenės studijų fakulteto dekanė prof. dr. Odeta Merfeldaitė ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vyriausioji patarėja Alina Kowalewska, linkėdamos naujų idėjų ir įsimintino renginio. Į svečius užsuko aktorė – „švietimo ekspertė“ Joana Narvidė, kuri skaitė pranešimą „Su vėjeliu“, sukurdama nuotaikingą atmosferą ir išsklaidydama nerimą.

 

Didžiuojamės, kad Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos komanda jau 11 metų tęsia tradicijas, organizuodama konferenciją, ir skatina bei kuria pozityvų požiūrį į mokytoją, mokinius, mokymąsi. Respublikinė konferencija „Kuo didžiuojasi mano mokykla? Kūrybiškas mokytojas – kūrybiški mokiniai“ vyko MRU Žmogaus ir visuomenės studijų fakultete. Į konferenciją atvyko 45 dalyviai iš Klaipėdos, Vilniaus, Kauno ir Širvintų. Pranešimus skaitė priešmokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokytojai bei mokytojai dalykininkai. Pranešėjai pasidalijo patirtimi, sėkmėmis, atradimais bei pasidžiaugė savo ugdytinių kūrybiškumu.

 

Konferencijos pradžioje buvo pristatyta Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos pradinių klasių mokytojos Birutės Lašinskienės meninių darbų paroda „Kryžiukų magija”.

Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos muzikos mokytojos Darijos Juodzevičienės paruoštas pranešimas nuskambėjo muzikaliai, jis apjungė mokinius ir mokytojus, juk kūryba – vienija.

Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad mūsų respublikinėje konferencijoje skaityti pranešimai dalyvius privertė pajudėti, išklausyti, išgirsti ir nusišypsoti. Ne vieną kartą  nuskambėjo mintis: „jei nebus kūrybiškas mokytojas, nebus kūrybiški ir mokiniai“.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Giedrė Zulonienė  konferenciją užbaigė amerikiečių aktoriaus bei režisieriaus Alano Aldos žodžiais: „Kūryba yra ta vieta, kur dar niekas nebuvo. Jūs turite palikti savo komforto miestą ir eiti į savo intuicijos dykumą. Tai, ką atrasite, bus nuostabu! Tai, ką atrasite, esate jūs patys“.Tad drąsiai išeikime iš komforto zonos ir į viską žiūrėkime kūrybiškai.

 

Konferencijos organizatoriai: Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos direktorė Jūratė Mikulskienė, direktoriaus pavaduotojos ugdymui Giedrė Zulonienė ir Lina Kasperavičienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė Jolita Petkevičienė, pradinių klasių vyr. mokytoja Jurgita Mickevičienė, pradinių klasių mokytojos Audra Daškevič, Iveta Černauskaitė bei Rasa Puospekaitė.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.