Konferencija „Kuo didžiuojasi mano mokykla? Ugdanti mokyklos aplinka“

Vasario 20 d. Vilniaus Prano Mašioto pradinėje mokykloje 12 kartą vyko tradicinė respublikinė pradinių klasių mokinių ir mokytojų konferencija „Kuo didžiuojasi mano mokykla? Ugdanti mokyklos aplinka“, sukvietusi 70 smalsių mokytojų, mokinių ir jų tėvų iš įvairių Lietuvos mokyklų. Konferenciją smagiai atidarė Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos muzikos mokytojos metodininkės Darijos Juodzevičienės suburtas mokytojų ritmo grupės „Mes pasiruošę“ šou pasirodymas „Are you ready?“ (liet. „Ar jūs pasiruošę?“). Konferencijos dalyvius pasveikino mokyklos direktorė Jūratė Mikulskienė.

 

Patirtimi dalijosi Kauno Prano Mašioto pradinės mokyklos mokytojai, vaikai ir tėvai, pristatydami patirtį įgyvendinant projektus ir mokymąsi be sienų. Įvairiomis savo mokyklų edukacinėmis erdvėmis džiaugėsi Kauno Panemunės pradinės mokyklos mokytojų komanda, Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos pradinių klasių mokytoja. Širvintų pradinės mokyklos mokytojos išdavė paslaptį, kaip įveikti nuobodulį bei fiksuoti ir šiuolaikiškai panaudoti mokinių pažangą ir pasiekimus. Visagino „Verdenės“ gimnazijos trečiokai su mokytoja kvietė pasivaikščioti ir patyrinėti Visagino parką. VIMS-International Meridian School pradinių klasių mokytojos pristatė savo edukacines erdves bei džiaugėsi patirtimi, kad skaityti gali mokytis visi. Vilniaus „Santaros” gimnazijos pradinių klasių mokytoja pakvietė kelionėn į virtualią mokymosi aplinką. O Vilniaus Balsių progimnazijos mokytojų, mokinių ir tėvų komanda mus drąsino atlikti bandymus.

 

Labiausiai džiaugiamės mūsų mokyklos mokytojų sutelktumu, atvirumu, drąsa pristatant savas įvairias ugdymosi aplinkas. Nuo šių mokslo metų pradžios Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos mokiniai ir mokytojai dalyvauja „Erasmus+“ projekte „Paslėpti Europos brangakmeniai“. Konferencijoje apie Europos legendas, mokinių įtraukimą bei įsitraukimą kurti komiksus kalbėjo pradinių klasių vyresnioji mokytoja Aurelija Vaškienė ir pradinių klasių mokytoja Simona Stumbraitė. Mokytoja Eva Juzefovič papasakojo, kokius projektus įgyvendina su mokiniais, apžvelgdama ketverius darbo metus. Pradinių klasių mokytoja Toma Kriaučiūnaitė apžvelgė informacinių technologijų taikymą pamokose. O muzikos mokytoja metodininkė Lina Mačiulienė drąsino išbandyti „Kahoot“ programą ir džiaugėsi, kad ji padeda kurti ugdančią aplinką muzikos pamokose. Stendinį pranešimą „Ugdymo(si) aplinka ir IKT“ pristatė Vilniaus Gabijos gimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė Kristina Mitkevičienė ir pradinių klasių vyresnioji mokytoja Agnė Petraitienė iš Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos.

 

Mūsų mokykla didžiuojasi kurdama gyvą bendruomenę, kurioje mokomės vieni iš kitų. Labai džiaugiamės, kad 2019 m. mūsų mokyklos mokinių tėveliai Agnė ir Giedrius Arbačiauskai buvo įvertinti Vilniaus miesto savivaldybės ir gavo nominaciją „Geriausiems tėvams“, kurią konferencijos uždarymo proga įteikė Vilniaus miesto administracijos direktoriaus patarėja švietimo klausimais Alina Kovalevskaja.

Menininkų šeima konferencijos dalyviams padovanojo dainuojamosios poezijos bei eilių.

 

Dėkojame tėveliams, kurie mus palaiko, moko, prisideda ir kuria mokymosi kultūrą. Konferencijos svečiai ir dalyviai džiaugėsi prasmingai praleidę laiką kūrybingoje aplinkoje, pasisėmę idėjų, užmezgę naujų ryšių, pasidaliję gerąja patirtimi, gavę įkvėpimo.

 

Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.