Knyga – pati nuostabiausia dovana

Virginija Stundytė
,
Širvintų „Boružėlės“ darželio ikimokyklinio ugdymo pedagogė

Nuo trejų iki šešerių, septynerių metukų – aukso amžius suformuoti pomėgį skaityti. Svarbiausia – rodykime vaikams skaitymo pavyzdį. Skaitantys vaikai bus intelektualesni, jų pomėgiai – turiningesni, įvairesni. Juk tai mes, pedagogai, darželyje dedame pamatus vaiko asmenybei formuoti. Skaitančių draugų ratas taip pat bus intelektualesnis. Išaugs kūrybiškumas, šnekamoji kalba bus gausi žodžių. Jei mes išugdysime vaikui pomėgį skaityti, jis bus puikus, įdomus pašnekovas. Gebėjimas pajausti taip pat bus stipresnis. Skaitymas vaikui – lyg meškerė, su kuria jis gaudys savo gyvenimo žuveles.

 

Širvintų „Boružėlės“ darželyje skaitymo kultūrai ugdyti skiriama tikrai daug dėmesio. Pamilti knygą skatiname įvairiais būdais ir metodais. Rengiame šventes gimtojo žodžio grožiui puoselėti, organizuojame meninio skaitymo konkursus, kuriame skaitytų kūrinėlių inscenizacijas.

„Žiogelių“ grupės ugdytiniai sukūrė spektakliuką pagal Justino Marcinkevičiaus kūrinėlį „Voro vestuvės“. Su šiuo spektakliu dalyvavome labdaros ir paramos fondo rengiamame „Mažųjų knygų bičiulių festivalyje“. Dabar šie vaikai jau pirmokai. Bet nuoširdus ryšys, gerų akimirkų prisiminimai išliks ilgam.

Kalėdos – dovanų teikimo metas. Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ atsiuntė vaikams puikių kalėdinių dovanų – lietuvių autorių vaikiškų knygų. Tai padėka vaikams už dalyvavimą festivalyje, puiki motyvacija, paskata nuolat draugauti su knyga, pamilti ją. Juk šis nuostabus Kalėdų laukimo laikas – tai gražių darbų metas, metas, kai statomi gerumo tiltai iš širdies į širdį. „Žiogeliai“ jau mokiniai. Tikimės, kad mūsų darželyje pasėta meilės knygai sėklytė išaugins nuostabius žiedus ir duos puikių vaisių.

 

„Pelėdžiukų“ grupės vaikai – būsimi mokinukai. Jiems labai smalsu, kaip sekasi vyresniems draugams mokykloje. Aplankėme mažuosius artistus ir įteikėme fondo dovanėlių.

Vieni išeina, kiti ateina… Svarbu, kad kuo ilgiau nenutrūktų tas gražus santykis, bendruomeniškumo tąsa. Knyga – pati nuostabiausia dovana.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.