Kibernetinio saugumo svarba dirbant nuotoliniu būdu

Miglė Gedminienė
,
Kauno pedagogų kvalifikacijos centro metodininkė

Kauno pedagogų kvalifikacijos centras, siekdamas padėti ugdymo įstaigoms kuo greičiau ir lengviau pereiti prie nuotolinio mokymo(si), organizavimo nemokamų konsultacijų ciklą. Kovo 26 d. vyko virtuali konsultacija ugdymo įstaigų vadovams „Kibernetinis saugumas ugdymo įstaigose dirbant nuotoliniu būdu“. Konsultaciją vedė Vilniaus universiteto Kauno fakulteto dekanas doc. dr. Kęstutis Driaunys.

 

Nuotolinės konsultacijos metu lektorius akcentavo, jog šiuo metu, dirbant nuotoliniu būdu, svarbu pasirūpinti tinkama programine įranga ir jos apsauga. Pasak lektoriaus – svarbu ne tik darbas nuotoliniu būdu, bet ir saugumas vedant pamokas. Dr. K. Driaunys akventavo, kad net ir trumpam nueinant nuo kompiuterio, būtina atsijungti, naudoti slaptažodžius, nesuteikti prieigos pašaliniams asmenims, naudoti tik oficialų / darbo elektroninį pašto adresą, turėti mokinių kontaktus (el. paštus ir telefono numerius), informaciją siųsti tik į patvirtintus kontaktinius duomenis ir nepriimti informacijos iš pašalinių kontaktų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.