Kelmės „Kražantės“ progimnazija UNIC projekte

Alma Paulauskienė

Kelmės „Kražantės“ progimnazijoje pradėtas vykdyti „Erasmus+“ projektas „United Through Music“ (UNIC), truksiantis iki 2020 m. Jo koordinatorė – anglų kalbos mokytoja metodininkė Ilona Sejūnienė, dalyviai – 5–6 klasių mokiniai.

Per projektą mokiniai gauna puikią galimybę keliauti ir pažinti kitų šalių tradicijas, tobulinti užsienio kalbos įgūdžius gyvendami ir bendraudami šeimose, kitoje kultūrinėje aplinkoje. Projektas suteikia išskirtinę galimybę vaikams patirti įsimintiną gyvenimo nuotykį, o mokykla gauna paskatą tobulėti. Projektui UNIC vadovauja Italijos Soriano nel Cimino institutas, taip pat dalyvauja po įstaigą iš Vokietijos ir Vengrijos.

 

Pirmasis projekto partnerių mokytojų susitikimas, kuriame dalyvavo mokytojos Milda Bagdonavičienė ir Ilona Sejūnienė, vyko praėjusių metų lapkritį Soriano nel Cimino mieste. Jame buvo numatytos būsimų veiklų gairės. O balandžio mėnesį grupė „Kražantės“ progimnazijos mokinių su mokytojomis I. Sejūniene ir Laima Antanaitiene taip pat savaitę viešėjo Italijoje. Mokiniai gyveno italų šeimose, kartu su projekto dalyviais iš kitų šalių lankėsi Romoje, apžiūrėjo Koliziejų, muzikos parką. Soriano nel Cimino ir keturiuose aplinkiniuose miesteliuose vyko edukacijos ir kitos veiklos, susijusios su muzika – įvairių šalių mokiniai kūrė muzikos instrumentus ir jais grojo, dalyvavo pamokose institute. Per paskutinį projekto dalyvių susitikimą mokiniai turės sukurti himną ir išmokti jį dainuoti keturiomis kalbomis. Būdami Italijoje, jie mokėsi dainuoti vieną posmelį vietine kalba, o priedainį angliškai – taip pritaikys kiekvienos šalies kalbą per vis kitą viešnagę.

 

Gegužę italų, vokiečių ir vengrų mokiniai bei mokytojai džiugiai sutikti Kelmėje. Viena iš projekto UNIC veiklų – kurti ir gaminti rankų darbo muzikos instrumentus, taip siekiant suprasti Europos muzikinio paveldo išraiškas ir vertybes. Be įvairių su tuo susijusių veiklų, dirbtuvėlių progimnazijoje ir Kelmės kultūros centre, svečiai dalyvavo ekskursijose į Kauną ir Palangą. Per jas taip pat vyko tikslingi užsiėmimai nacionaliniame Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir Palangos gintaro muziejuose, pramogos ir laisvalaikis „Curiosity“ centre, „HBH“ komplekse.

 

Greit prabėgusi savaitė Kelmėje su svečiais aptarta nuotaikingoje vakaronėje, kurioje dalyvavo ne tik mokytojai, mokiniai, bet ir jų namiškiai, puikiai pasirūpinę namuose viešėjusiais projekto dalyviais. Artimiausiu metu kražantiškiai lankysis Vokietijoje ir Vengrijoje, kur tęs pradėtą muzikinę veiklą, nuoširdų bendravimą ir tobulins anglų kalbos žinias bei kitus komunikacinius gebėjimus.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.