Kas ruošiasi mokyklai: būsimasis pirmokas ar jo tėvai?

Vasara dar tik įpusėja, tačiau būsimųjų pirmokų tėvai jaučia nerimą – kas vaiko laukia rugsėjį? Ramybės ir stiprybės tėvams įpūsti yra pasiryžusios psichologė Asta Blandė ir Vilniuje bei Kaune veikiančios mokyklos „Šiaurės licėjus“ ugdymo vadovė Nadia Venskuvienė. Mokykla kartu su psichologe būsimųjų mokinių tėvams yra parengusi netgi specialų patarimų rinkinį tėvams, įkvepiančiu pavadinimu „Aš galiu! laboratorija“.

Likusią vasaros dalį būsimųjų mokinukų tėvams psichologė Asta Blandė pataria skirti ne akademinėms žinioms gilinti, o jaukiems pokalbiams apie būsimą naują etapą. Štai dešimt dalykų, kuriuos vertėtų prisiminti:

  1. Kiekvieno vaiko patirtis mokykloje yra išskirtinė, tad plačiai atmerkite akis ir nepamirškite jos pastebėti.
  2. Jei norite, kad vaiko adaptacija būtų lengvesnė – pasirenkite mokyklai: ir jūs, ir vaikas.
  3. Prisiminkite, kad mokytojai ateina į darbą tam, kad padėtų jūsų vaikui mokytis, keistis ir augti, o ne „gadinti“ vaikui ir jūsų šeimai gyvenimo.
  4. Atsisakykite bet kokio savo vaiko lyginimo su kitais (sesėmis, broliais, kaimynais, giminaičiais ir pan.). Pastebėkite jo asmeninius pokyčius: prasidėjus mokslo metams ir jiems bėgant.
  5. Savo mokykline patirtimi dalykitės atsakingai, nevertindami: kad padėtumėte vaikui, o ne parodytumėte, koks jis nevykėlis, o jūs šaunuolis (arba atvirkščiai).
  6. Būkite aktyvūs mokyklos gyvenime – vaikas matys, kad įstaiga, kurią pasirinkote, jums taip pat patinka.
  7. Dalykitės savo ir pasinaudokite mokytojo pastebėjimais ir įžvalgomis apie vaiką – papildoma informacija ir geresnis vaiko pažinimas tik sustiprina santykius.
  8. Prisiminkite, kad mokytojas yra savo srities specialistas ir jūs galite tartis, dalytis informacija, o ne kas rytą jį egzaminuoti.
  9. Apie mokyklą šeimoje kalbėkite teigiamai, o sunkumus spręskite kartu su tais, kurie gali padėti keisti situaciją.
  10. Tėvai auklėja, o mokytojai moko, – prisiminkite tai.

 

Visą tekstą skaitykite – https://psichika.eu/blog/kas-ruosiasi-mokyklai-busimasis-pirmokas-ar-jo-tevai/.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.