„Kas mes esame“ projekto dalyvių susitikimas Lenkijoje

S. Mikalauskienė
,
projekto koordinatorė 

Kauno r. Raudondvario gimnazijos programos „Erasmus+” projekto „Kas me esame” (angl. „Who we are”) dalyviai lankėsi Bilgoraujays mietelyje, Lenkijoje. Projekto tikslas: užtikrinti pozityvią mokyklos aplinką, vienodas sąlygas mokinių švietimui ir tolerantišką požiūrį į kiekvieną mokinį. Vizitas vyko gegužės 22–28 dienomis. 4 mokiniai (T. Semoška, R. Ragelytė, A. Volskytė ir J. Žičkutė) ir dvi gimnazijos mokytojos (J. Turkuvienė ir S. Mikalauskienė) atstovavo mūsų gimnazijai.

 

Pirmąją dieną priėmimo šventėje jautėmės labai ypatingi svečiai, nes čia dalyvavo daug garbių svečių, savo talentus demonstravo mokyklos mokiniai, buvome filmuojami vietinės televizijos ir apdovanoti. Vėliau mokiniai dirbo tarptautinėse grupėse pristatydami save ir dalydamiesi vizito baimėmis ir lūkesčiais.

 

Antrąją dieną visi projekto dalyviai lankėsi svarbiausiame Lenkijos mokslo, kultūros ir meno centre – Krokuvoje. Ekskursijos metu lankėmės Vavelio pilyje, garsėjančioje legenda apie kalvoje gyvenusį slibiną, kurį nugalėjo genties kunigaikštis Krakas. Prieš jį daugelis riterių bandę nužudyti slibiną, bet nesėkmingai, o Krakas pavaišinęs slibiną užnuodytais pusryčiais ir taip jį įveikęs. Laisvalaikiu ragavome tradicinių lenkiškų patiekalų gatvės mugėje, grožėjomės senamiesčiu ir turgaus aikšte.

 

 

Trečioji diena prabėgo sportuojant. Projekto dalyviai varžėsi sporto aikštelėje estafečių rungtyse ir nuotykių parke. Sportas puiki prevencinė priemonė patyčioms ir draugystės puoselėjimui.

 

Ankstyvą ketvirtos dienos rytą mūsų autobusas riedėjo į paauglių svajonių vietą –atrakcionų parką „Energyland“, kuriame pramogų galėjo rasti tiek adrenalino megėjai, tiek ramių pramogų šalininkai. Dienos pabaigoje vaikų akys švytėjo iš malonumo ir netilo čiauškėjimas apie patirtus nuotykius. Paskutinę sustikimo dieną mokiniai vėl dirbo mišriose grupėse diskutuodami apie patyčių prevencijos būdus, analizuodami įvairias agresijos situacijas ir ieškodami jų sprendimo būdų. Apsikeitę komplimentais apibendrinome projektą sertifikatų įteikimo ceremonija.

 

Kitas susitikimas vyks Lietuvoje. Projekto Nr. 2020-1-TR01-KA229-093260_4

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.