Karjeros diena Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijoje

Dainora Raudienė
,
profesijos konsultantė, mokytoja

Mūsų progimnazijoje vyko turininga ugdymo diena – Karjeros diena, kurią organizavo Ugdymo karjerai darbo grupė. Šią dieną 1–8 klasių mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose, kurių pagrindinis tikslas buvo padėti mokiniams pagilinti įvairias karjeros kompetencijas (savęs pažinimo, karjeros galimybių pažinimo, karjeros planavimo), įgyti naujų žinių apie būsimą profesinį gyvenimą, susipažinti su įvairiomis profesijomis.

 

1–4 klasėse vyko pokalbiai, viktorinos apie įvairias profesijas, mokinių tėvelių profesijų pristatymai, finansinio raštingumo pamokos, kūrybiniai įvairių profesijų pristatymai, mokiniai žiūrėjo filmukus apie įvairias profesijas, darė kūrybinius darbelius ir t. t. Tėveliai vedė Sėkmės pamokas 1b, 2a, 3a klasėse. 4a klasės mokiniai Naujamiesčio kultūros centre-dailės galerijoje susipažino su kultūros darbuotojo, floristo profesijomis. 4b klasės mokiniai praktiškai susipažino su picų kepėjo darbu picerijoje ir kepė picas. Apie savo darbo ypatumus pradinukams pasakojo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė N. Kontautienė.

 

Vyresnių klasių mokiniai taip pat dalyvavo Sėkmės pamokose, kurias vedė krepšinio trenerė, rankinio treneris, imtynių treneris, bendruomenės pareigūnės R. Gustaitienė ir D. Šarkauskienė, prokurorė K. Ulienė. 5b klasės mokiniai susitiko su psichologe D. Bagdoniene Emocijų studijoje „Ramuma”.

 

5–8 klasių mokiniai žiūrėjo ir aptarė karjeros planavimo filmukus, atliko savęs pažinimo testus (raštu ir internete), sužinojo apie įvairias profesijas (policininko, prodiuserio, baldžiaus ir kt.), susipažino su profesinio orientavimo svetaine „Mukis” ir kt. 5 klasių ir 6 klasių mokiniai dalyvavo karjeros viktorinoje „Profesijų labirintai”, kuri vyko internetu, „Teams“ platformoje. Nugalėtojai buvo apdovanoti smagiais prizais.

 

Ši Karjeros diena buvo tikrai turininga, įvairi ir praturtino mokinių žinias bei įgūdžius.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.