Kapčiamiestyje uždarytas „Žaidžiame teatrą“ projektas

Birželio 14 d. Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės mokykloje vyko ypatinga šventė, gausiai subūrusi miestelio bendruomenę. 2018 m. gegužės–birželio mėnesiais mokykloje vyko projektas „Žaidžiame teatrą“. Ketvirtadienį visi susirinkusieji galėjo išvysti projekto rezultatus – per labai trumpą laiką kartu su Lietuvos teatro ir televizijos aktore Kristina Kazlauskaite pastatytus spektaklius. Į spektaklių premjerą atvyko ir projekto dalyvius pasveikino Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.

Meras džiaugėsi, kad per projektą „Žaidžiame teatrą“ miestelio gyventojai kūrybiniame procese įgijo naujos patirties, mokėsi naujų dalykų ir drauge išgyveno bendrystės akimirkas, o tai padėjo sutvirtinti bendravimą tarp vietos įstaigų ir miestelio gyventojų. A. Margelis teatro ir televizijos aktorei K. Kazlauskaitei įteikė padėką už nuoširdų bendradarbiavimą, dalijimąsi patirtimi su Kapčiamiesčio E. Pliaterytės mokyklos ir miesto bendruomene.

Mokyklos bendruomenei daugiau nei savaitę trukęs kūrybinis procesas atnešė daug džiaugsmo, malonių rūpesčių, susiklausymo ir dar labiau sustiprino bendravimą tarp miestelio gyventojų. Kartu su aktore kurtas spektaklis – labai svarbus ir artimas.

 

Praėjusį pavasarį užsimezgusi draugystė su aktore K. Kazlauskaite peraugo į kūrybines dirbtuves, per kurias visa mokyklos bendruomenė turėjo galimybę „žaisti“ teatrą. Projekto dalyviai aktorę apibūdina kaip savo srities profesionalę, kūrybišką, turinčią gerą humoro jausmą ir reiklią asmenybę. Pakviesta pasidalyti šios kūrybinės stovyklos įspūdžiais K. Kazlauskaitė teigė, kad į Kapčiamiestį atvyko turėdama tikslą išmokyti mokinius dirbti su pjese, personažu ir scenos partneriais. Norėjo atskleisti sceninės kalbos ypatybes, personažo kūrimo subtilybes. Ji neslėpė, kad turėjo viltį visas aktoriaus specialybei reikalingas kompetencijas sujungti į visumą ir kartu su bendruomene pastatyti spektaklį. Aktorė džiaugėsi, kad ši viltis išsipildė, ir linkėjo tęsti pradėtą veiklą.

 

Prie spektaklių įgyvendinimo prisidėjo gausus būrys žmonių. Visi bendruomenės nariai kūrė scenografijas, dekoracijas, ieškojo kostiumų ir, žinoma, vaidino. Žiūrovai stebėjo nuotaikingą spektaklį „Krištolinė kurpaitė“ pagal Tamarą Gabbe ir „Trys mylimosios“ pagal Žemaitę. Projektą „Žaidžiame teatrą“ rėmė Lazdijų rajono savivaldybė, Odeta Barkauskienė ir Rasa Murauskienė.

 

Projekto organizatorių inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.