Kai ugdo ir moko pasakos…

Kėdainių „Ryto“ progimnazija toliau sėkmingai įgyvendina „Erasmus+“ projektą „Gyvenimo įgūdžių ir emocinio intelekto ugdymas“ (T.A.L.E.S.). Spalio pabaigoje grupė mokytojų ir mokinių dalyvavo partnerių iš Bulgarijos, Graikijos, Lietuvos, Serbijos ir Turkijos susitikime Okna Sibiului mieste, Rumunijoje. Penkios turiningos ir labai įdomios dienos pralėkė akimirksniu, o veiklų būta labai įvairių.

 

Oksa Silbiului mokykloje buvome sutikti labai šiltai. Direktorė Rodika Dragomir džiaugėsi mokyklos bendruomenės dalyvavimu europiniuose projektuose ir akcentavo pasaką, kaip vaikams patrauklų ir suprantamą žanrą, kuris padeda įgyti gyvenimo įgūdžių ir ugdyti mokinių emocinį intelektą.

 

Mokiniai pakvietė į liaudies dainų ir šokių koncertą, parodė klases, kuriose mokosi, erdves, kuriose vyksta įvairios veiklos ir labai draugiškai bendravo su visų šalių vaikais. Mūsų mokiniai suprato, kaip šaunu mokėti anglų kalbą ir kokia puiki galimybė ją tobulinti dalyvaujant projekte.

 

Miesto Rotušėje delegacijas priėmė miesto meras Claudio Pretescu. „Džiaugiuosi vėl jus matydamas ir noriu pažymėti, kad jūsų ir Okna Sibiului bendruomenės draugystė stiprėja. Vykdomas projektas yra naudingas visiems ir be konkrečios naudos, kurios siekiama projekte įgyvendinamomis veiklomis, kultūriniai mainai, vykstantys tarp kiekvienos šalies bendruomenių, yra labai svarbūs. Mes visi kilę iš šalių, kurios turi daug bendro, todėl mums visiems daug lengviau užmegzti ryšius, suprasti vieni kitus ir susirasti draugų. Labai linkiu, kad net ir pasibaigus projektui, glaudūs ryšiai tęstųsi ir džiaugsimės viskuo, ką vieni kitiems galime pasiūlyti“, – sakė P. Pretescu.

 

Partnerių susitikimo metu vyko seminarai ir kūrybinė dirbtuvės: tarptautinis seminaras „Išankstinės nuostatos ir stereotipai skirtingų šalių pasakose“, seminaras, kuriame analizavome rumunų liaudies pasakas, o pasaka „Harapo Alpė“ atgijo lėlių teatro spektakliu, seminaras mokytojams „Savivertės ir motyvacijos didinimas skaitant“, kūrybinės robotikos ir konditerijos dirbtuvės mokiniams. Apsilankymas Porubaco de Sousse mieste esančiame pramogų parke „Kalendoriaus pasaka“, iš tiesų priminė pasaką, į kurią patekome. Dvylika skirtingų pasakų namelių, skirtų visiems dvylikai mėnesių, pasakiška atmosfera, daug juoko ir nuostabios emocijos. Štai ką ten patyrėme.

 

Rumunija tikrai labai turtinga pilimis, o ten, kur pilys, ten ir įvairios paslaptingos istorijos. Todėl projekto dalyviai aplankė Hunedoaros Korvidoro pilį, Fagarašo miestelį, Rushnov pilį ir įspūdingą Brano pilį, kuri dar vadinama Drakulos pilimi ir slepia daug paslapčių. Legendinis grafas Drakula ir Transilvanijos paslaptys paskatino gilią ir prasmingą mokinių ir mokytojų diskusiją.

 

Skyrėme laiko Rumunijos istorijos pažinimui. ASTRA muziejus – tai muziejus po atviru dangumi, lyg lietuviškas liaudies buities muziejus Rumšiškėse, kuriame galima pamatyti senovinius pastatus (namus, bažnyčias, malūnus ir t. t.) iš visų šalies regionų ir sužinoti jų istorijas. Dalyvavome tradicinių dailės motyvų dirbtuvėse ir patys kūrėme dekoracijas molio dirbiniams. Aplankėme pirmąją Rumunijos sostinę Alba Iulia miestą. Grožėjomės išskirtinėmis skulptūromis, puošiančiomis senamiesčio gatves, senovės romėnų ir viduramžių įtvirtinimais, bažnyčiomis. Apžiūrėjome Sibiu miestą ir jo istorinį centrą, kuris vaizdingas viduramžių pastatais, daugybe visų konfesijų bažnyčių, taip pat namais su būdingais stogo langais, kurie atrodo kaip akys.

Daug pamatėme ir patyrėme, o svarbiausia bendravome. Susitikime dalyvavęs mokiniai džiaugėsi, kad susipažino ir susidraugavo su bendraamžiais iš Graikijos, Bulgarijos, Rumunijos, Serbijos ir Turkijos. Įspūdžių ir šiltų jausmų gausybė, o mes sakome „Iki pasimatymo“ ir laukiame partnerių susitikimo Serbijoje kovo mėnesį.

 

Kėdainių „Ryto“ prog-jos „Erasmus+“ projekto T.A.L.E.S. komanda

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.