Kad pažinimas taptų įdomus

Margarita Liukaitienė
,
Šakių „Žiburio“ gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui

Tai, kad ugdymo procese taikome patirtinio ar patyriminio ugdymo(si) metodą – jau ne naujiena. Galime pasiskaityti straipsnių šia tema, kolegos pravedė jau ne vieną seminarą, kuriame dalijosi patirtimi bei sėkmių istorijomis. Tačiau patirti, kaip jaučiasi šiuo metodu dirbdami mokiniai, buvo pagrindinis mokomojo renginio tikslas, kurį administracija surengė Šakių „Žiburio“ gimnazijos pedagogams.

 

Mokymai prasidėjo teorijos kartojimusi. Prisiminėme, kad ieškodami sprendimo, pritaikome jau įgytas ir naujas įvairių dalykų žinias, mokomės rinkti reikalingą informaciją ir taikome ją praktiškai. Viena iš šio metodo sąlygų – mokytis turi būti įdomu. Todėl dalyviams pasiūlyta pažintinė tema „Peru“. Ne atsitiktinai, tik kolegos apie tai nežinojo. Taigi, jų laukė staigmena. Išsiskirstę grupėmis, gavę nagrinėti įvairias temas – pradedant Peru šventėmis, tradicijomis, turistų lankomiausiomis vietomis, baigiant šalies istorija ir kalbomis bei sutarę, dėl įdomesnio grupės darbo pristatymo. Kolegos iškart įsitraukė į aktyvią kūrybinę veiklą, leidžiančią asmeninę patirtį panaudoti, kad būtų surasti tinkami atsakymai.

 

Šio užsiėmimo metu iškilę iššūkiai atskleidė dalyvavusiųjų mąstymą, elgesį, gebėjimą valdyti emocijas, apsispręsti. Susirinkę pristatyti darbų, visi buvo maloniai nustebinti, svečiuose sulaukę Peru temos eksperčių – šv. Vincento Pauliečio gailestingumo seserų kongregacijos vienuolių – Varelos Anzualdo Rubelindos Ados ir Gonsales Figuerdos Rosario Milagros. Jau keletą metų seserys iš Peru gyvena ir savo misiją atlieka Šakiuose; mokosi lietuvių bei anglų kalbų Šakių TAU Kalbų fakultete.

 

Išklausiusios darbus pristačiusius kolegas, seserys plačiau papasakojo apie taip išsiilgtą gimtąjį Peru kraštą. Supratome, kad skaidrėse perteikti ypatingą krašto grožį, spalvų ryškumą ir žmonių būdą – ne taip jau ir paprasta.

Mokymai pavyko, nes sąlyga, kad mokymas(is) turi būti įdomus – įvykdyta.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.