Judėkime ir aukime sveiki

Aldona Mikolajūnienė
,
mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą

Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ bendruomenė jau daugelį metų puoselėja sveikos gyvensenos idėjas. Ugdymo procesas orientuotas į savisaugos įgūdžių ugdymą, fizinio aktyvumo ir sveikos mitybos organizavimą, gerosios darbo patirties sklaidą. Užklupusi pandemija privertė mus pakoreguoti veiklas, bet tikrai nesustabdė. Jau antrus metus vykdome projektą „Sveikata – raktas į sėkmingą ugdymą(si)“.

 

Pernai pagal projektą buvome suplanavę vykdyti nemažai sporto renginių: pramoga „Krepšinio turnyras“, sporto šventė su ugdytiniais ir jų tėveliais, „Futboliuko“ turnyras, sporto šventė su kitų ikimokyklinių įstaigų vaikais. Žinome, kad praėjusiais metais dėl visų saugumo buvo apriboti masiniai susibūrimai, todėl mes savo renginius organizavome lauke. Mums tai nesukėlė papildomų rūpesčių, nes lauke už projekto lėšas turime įsirengę sporto aikštyną.

 

Rugpjūtį organizuota sportinė pramoga vaikams „Judėjimo džiaugsmas“. Į renginį atvyko ir draugai iš kitų miesto darželių. Sportinėje pramogoje vaikų laukė valanda įdomių žaidimų, rungčių, estafečių. Visi sporto šventės dalyviai saugiai pasiskirstė į atskiras lauko žaidimų aikšteles. Vyresnieji vaikai draugiškai žaidė futbolą, krepšinį, mažieji varžėsi įvairiose estafetėse. Vaikai patyrė daug gerų emocijų, o sportinės pramogos įspūdžius nupiešė.

 

Į rudenį vykusį „Futboliuko“ turnyrą pasikvietėme keletą tėvelių savanorių, kurie vaikams priminė žaidimo taisykles, kartu darė mankštą. Turnyro metu ne tik žaidėme futbolą įprastai, bet ir pasitelkėme naujų žaidybinių elementų. Po rungtynių vaikai vaišinosi ekologiškais obuoliukais. Geras oras ir puiki nuotaika lydėjo per visą renginį.

 

Matėme, kaip tėveliai pasiilgę bendrų veiklų su vaikais, bendravimo, todėl nusprendėme Rugsėjo 1-osios šventę daryti visai kitokią, neįprastą. Pakvietėme vaikučius ir jų tėvelius sutikti netradiciškai – Kėdainių sporto arenoje. Tiek vaikų, tiek tėvų laukė nuotaikinga mankšta, įvairios estafetės, rungtys. O estafečių buvo parengta įvairių: virvės traukimas, krepšinis, futbolas, ropojimas jogos kilimėliais ir dar daug kitų. Šventėje netrūko šurmulio, juoko ir azarto. Visi vaikai po renginio gavo dovanėlę. Labai džiaugėmės girdėdami gražius tėvelių atsiliepimus apie organizuotą šventę. Tėveliams itin patiko, kad jie buvo ne tik žiūrovai, bet ir dalyviai.

 

Šis ir visi kiti renginiai buvo gerai apgalvoti, vyko laikantis visų pandemijos metu keliamų reikalavimų. Labai džiaugiamės, kad pavyko įgyvendinti visas sumanytas sporto veiklas. Šiais metais esame suplanavę taip pat nemažai fizinį aktyvumą skatinančių renginių. Ir toliau taikysime metodus, skatinančius vaikų, jų tėvelių iniciatyvumą stiprinti visos bendruomenės sveikatą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.