Išvyka į Panevėžio siaurąjį geležinkelį

Asta Sviderskienė
,
Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagr. m-klos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje balandžio 16–19 d. vyksta projektinė savaitė „Keliavom, keliaujam ir keliausim“. Pradinių klasių mokiniai drauge su ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės vaikais bei pradinio ugdymo mokytojomis Laimute Lazdauskiene, Gita Gižiene, Irena Matuzevičiene ir manimi, Asta Sviderskiene, dalyvavo edukacinėje kelionėje „Panevėžio siaurukas“.

 

Daugeliui vaikų tai neįprasta ir neišbandyta transporto priemonė. Per edukacinę kelionę vaikai sužinojo, kodėl šis traukinukas taip vadinasi, kokius krovinius gabendavo skirtingais riedmenimis, kaip vadinasi traukinyje ar stotyje dirbantys žmonės. Apžiūrėjo stoties viršininko namelį, depą, kuris yra paveldo paminklas. Net pasimatavo stoties viršininko ir palydovės kepures. Nustebo sužinoję, kad siauruko depas Panevėžyje – seniausias pasaulyje, o Panevėžio siaurasis geležinkelis rudenį švęs jau 120-ąjį gimtadienį.

Per edukacinę išvyką kalbėjome apie saugų elgesį šalia geležinkelio, nagrinėjome filmukuose pamatytas situacijas. Žinoma, didžiausią įspūdį paliko pasivėžinimas traukinuku iki depo.

 

Išvykos vaikams visada patinka. Jos suteikia daug gerų emocijų, naujų žinių, leidžia geriau pažinti vieniems kitus. Ši išvyka padėjo pažinti dar vieną keliavimo būdą ir transporto priemonę, sužinoti dalelę mūsų krašto istorijos.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.