„Istorijos taurė ant dabarties stalo“

Praėjusią savaitę teko dalyvauti projekto „Dovana mokyklai“ kūrybinių darbų pristatymo šventėje „Istorijos taurė ant dabarties stalo“. Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos II klasių mokinių dailės baigiamųjų darbų šventėje mokiniai ne tik pristatė savo kūrybinius darbus bei jų atsiradimo istoriją nuo idėjos įgyvendinimo pradžios iki pabaigos. Jaunieji kūrėjai drąsiai, atsakingai, su jaunatviška energija dalijosi dailės darbų interpretacijomis, kartu kviesdami ir mus, žiūrovus, atrasti juose savo įžvalgas. Meninėje kūryboje atsispindėjo mokinių jausmai, svajonės, santykis su aplinka. Kūrybiniai darbai labai įvairūs ir unikalūs. Mokinių tapyboje, grafikoje, keramikos, odos, tekstilės, plastiko, stiklo darbuose, kine atsispindėta gimtinės istorija, tradicijos, laisvės pojūtis, skaudūs laisvės kovotojų partizanų išgyvenimai, spalvų ir formų gamoje –visa Lietuva. Kai kuriuose meniniuose kūriniuose perteiktas jaunimo santykis su šiuolaikiniu pasauliu, technologijomis, požiūris į svarbiausias vertybes: meilę, grožį, laisvę, tikėjimą, ryžtą, sąžiningumą.

 

Mokinių kūrybiniai darbai – dovana ne tik mokyklai, miestui, bet ir visai Lietuvai. Džiaugiamės mokinių kūryba, šia ypatinga švente ir nuostabia dovana, mums, tėveliams. Už iniciatyvą dėkojame Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos direktorei Nijolei Šimienei, administracijai, direktoriaus pavaduotojai, renginio režisierei Eugenijai Paškauskienei, II gimnazijos klasių auklėtojams: Jolitai Trapulionienei, Kristinai Žakšauskienei, Visvaldui Stanevičiui, lietuvių kalbos mokytojoms Linai Dekerienei, Reginai Vilkelienei, Rasai Urbutienei, dailės ir technologijų mokytojams ir visiems pedagogams, padėjusiems jauniesiems kūrėjams augti ir ugdytis menu.

 

II gimnazijos klasių mokinių tėveliai

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.