„Išskleisk sparnus, vaikystės paukšte“

Kasdienis vaikų sąlytis su aplinka vyksta ją stebint, liečiant, uodžiant, klausant ar tyrinėjant. Mūsų protėviai neatsitiktinai savo gyvenimą siejo su gamta bei jos reiškiniais, tikėjo gamtos simboliais, kurie laikui bėgant ne tik neišnyko, bet ir nuolat atgimsta mūsų kasdienybėje ir darbuose.

Kovo 10-ąją minima 40-ties paukščių diena – senovėje žmonės manydavo, kad tą dieną tėviškėn sugrįžta keturios dešimtys sparnuočių, todėl atsirado jų pagerbimo diena. Paukštis – tarsi gyvybės indikatorius, jų nevaržomas laisvės skrydžio pojūtis raižant dangaus skliautus simbolizuoja nepaliaujamą kelionę per margą pasaulį ir nuolatinį sugrįžimą į namus.

Kurdami paukščio simbolį ne tik paryškiname artimiausios aplinkos grožį, bet ir laviname vaikų smalsumą, ugdome kantrybę ir atsakomybės jausmą, sudarome palankias sąlygas įgyti žinių apie sparnuočių įvairovę, jų reikšmę gamtai ir žmogui. Išgirskime sparnų plazdėjimą ir bent akimirkai stabtelėkime prie šio ypatingo gamtos ženklo – paukščio.

 

Kviečiame dalyvauti respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenių kūrybinių darbų projekte „Išskleisk sparnus, vaikystės paukšte“. Projektas skirtas Mokyklų bendruomenių metams paminėti ir siejamas su 40-ties paukščių diena.

Pagrindinis projekto akcentas – paukštis. Mokytojai drauge su vaikais, šeimos nariais gamina paukščius naudodami įvairias technikas (lanksto, siuva, lipdo, karpo, aplikuoja, piešia ir pan.), pasitelkdami mišrias priemones (siūlus, vatą, gamtines medžiagas ir pan.).

 

Projektas vyks nuo vasario 10 iki kovo 13 d. Projekto NUOSTATAI

 

Kretingalės vaikų lopšelio-darželio inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.