Išriedėjo dviratukas, o jį vijos paspirtukas

Irina Paradnikaitė-Abromavičienė
,
Kelmės „Kūlverstuko“ l.-d. projektų vadovė

Rugsėjo–spalio mėnesiais Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio bendruomenė kartu su Tytuvėnų vaikų lopšeliu-darželiu vykdė pirmąsias 2019–2021 m. įgyvendinamo projekto „Saugus, aktyvus ir sveikas“ veiklas. Per jas vyko ugdytiniams patrauklūs, jų žinias ir praktinius įgūdžius plečiantys kryptingi fizinio aktyvumo plėtrą ir kokybę skatinantys užsiėmimai, padedantys saugoti ir stiprinti fizinę vaikų sveikatą tenkinant saugumo, aktyvumo ir saviraiškos poreikius.

 

Darželiuose organizuota dviratukų ir paspirtukų paroda, kurtos šių transporto priemonių dėlionės iš kamštelių, grupėse vaikai kartojosi saugaus eismo ir elgesio gatvėje taisykles. Į pamokėles „Įsimink, išmok, pakartok“ pas vaikus atvyko policijos bičiulis Amsis. Rudeninę sporto veiklą „Rieda dviratukas – vejas paspirtukas“, kurioje dalyvavo „Kūlverstuko“ ir Tytuvėnų vaikų lopšelių-darželių ugdytiniai ir pedagogai, vainikavo rungtys Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos stadione. Neabejingi šiam renginiui buvo ir „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio ugdytinių tėveliai, kurie aktyviai palaikė abiejų komandų rungčių dalyvius.

Rugsėjo ir spalio mėnesiais darželiuose vykusiuose užsiėmimuose dalyvavo 280 ugdytinių, 32 pedagogai, savanoris ir kiti ugdymo įstaigos specialistai. Vaikai ne tik smagiai leido laiką, įtvirtino žinias apie saugų eismą, ugdėsi sveikos gyvensenos įgūdžius, ekologinio sąmoningumo pradmenis ir socialines kompetencijas, bet ir stiprino pozityvų požiūrį į aktyvų poilsį lauke bei aplinkos neteršiančias transporto priemones.

 

Projektas „Saugus, aktyvus ir sveikas“, kurį įgyvendina Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelis-darželis kartu su Tytuvėnų vaikų lopšeliu-darželiu, bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, jį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.