Iš Jungtinės Karalystės kilusi programa ugdo Lietuvos jaunimą

Edinburgo hercogo tarptautinės apdovanojimų (angl. The Duke of Edinburgh’s International Award, DofE) programos ceremonijoje, kuri vyko birželio 19 d. Vilniuje, sidabro ir bronzos ženkleliais bei tarptautiniais sertifikatais apdovanoti 154 jaunuoliai iš visos Lietuvos.

 

141 bronzos ir 13 sidabro ženklelių bei tarptautiniai sertifikatai įteikti 14–19 metų jaunuoliams už asmeninių tikslų įgyvendinimą savanorystės, įgūdžių ugdymosi, aktyvios fizinės veiklos srityse ir patyriminio komandinio žygio gamtoje įveikimą. Per apdovanojimų ceremoniją ženklelius įteikė Jungtinės Karalystės ambasadorė jos ekscelencija Claire Lawrence bei švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė. Viceministrė džiaugėsi, kad programa Lietuvoje sparčiai plėtojasi ir vis daugiau jaunų žmonių patiria jos naudą.

 

DofE dalyviai, apsisprendę mesti sau iššūkį ir tobulėti trijose srityse, įsipareigoja ne mažiau kaip pusmetį skirti laiko savanoriškai veiklai, siekia atrasti asmeninius talentus ir įgyti pasirinktą įgūdį, pavyzdžiui, išmokti japonų kalbos, suprogramuoti dešimt robotų, rašyti tinklaraštį, tapyti, sukurti vaizdo filmą, fotografuoti ir kt., taip pat yra skatinami rūpintis fizine sveikata, pasirinkti norimą fizinio aktyvumo formą ir sportuoti bei mažose grupelėse nuo keturių iki septynių jaunuolių susiplanuoti ir įgyvendinti dviejų-trijų dienų žygį gamtoje, nesinaudojant mobiliaisiais telefonais, pasikliaujant žemėlapiu, kompasu ir susidaryta maršruto kortele. Per žygius jaunimas išmoksta įsikurti stovyklavietę, gamintis maistą, prieš žygį mokosi suteikti pirmąją pagalbą, įgyja navigacijos įgūdžių, kartu siekiama komandinio tikslo. Tokių žygių šiais metais vyko daugiau kaip šešiasdešimt. Pasitelkiant suaugusių savanorių pagalbą, žygiai yra vertinami nepriklausomų vertintojų.

 

Kęstučio Kurieniaus nuotraukos

Šiuo metu visoje Lietuvoje DofE programoje dalyvauja beveik 700 jaunuolių iš 79 mokyklų ir kitų su jaunimu dirbančių organizacijų.

DofE programa – 130 pasaulio šalių vykdoma jaunimo lyderystės programa, pradėta Jungtinės Karalystės karalienės Elžbietos II vyro princo Filipo iniciatyva prieš daugiau nei 63 metus. Nuo pat 1956-ųjų DofE programoje dalyvaujantis jaunimas išsikelia asmeninius tikslus ir atkakliai jų siekia bendradarbiaudami su vietos bendruomenėmis, neformaliai ugdydami savo gebėjimus. Per šešiasdešimt trejus programos įgyvendinimo metus jos laureatais tapo jaunuoliai, kurie dabar žinomi kaip žymūs filantropai, sėkmingai dirbantys verslininkai, garbūs savo sričių profesionalai.

 

Informaciją teikia Laura Martusevičienė, programos koordinatorė,

tel. +370 654 24 958, el. p. laura.martuseviciene@lvjc.lt.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.