Ikimokyklinukai išbandė meduolių kepėjo profesiją

Diana Poklikajevienė
,
Vilniaus l.-d. „Pušynėlis“ vyr. auklėtoja

Jau antri metai Vilniaus lopšelis-darželis „Pušynėlis“ dalyvauja respublikiniame projekte „Sveikatiada“. Šiemet, priėmę „Sveikatiados“ iššūkį „Grūdiniai produktai yra sveikatai palankios mitybos pagrindas!“, nusprendėme daugiau sužinoti apie maisto gaminius iš grūdų. Tuo tikslu sausio 9 d. su grupės „Saulutės“ vaikais ir kolege Vida Baškevičiene vykome į kepyklą „Vilniaus meduolis“. Ten mus pasitiko gardūs kepyklos kvapai ir nuostabi kepėja. Pasijutome lyg pasakoje „Jonukas ir Grytutė“.

 

Kepėja mums papasakojo kaip atsirado ši kepykla, parodė nuotraukas žmogaus, kuris ją įkūrė. Sužinojome, kad šioje kepykloje puoselėjamos senosios Vilniaus krašto meduolių ir „piernikų“ kepimo tradicijos. Įsitikinome, kad šiuos įvairių formų ir dydžių saldumynus mėgsta ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. O ant meduolio užrašius įvairius palinkėjimus, vardus ir pan. galima praskaidrinti bet kokią šventę. Edukacijos metu vaikai galėjo apžiūrėti šioje kepykloje kepamus meduolius ir įsitikinti gausia jų įvairove. Ne tik galvos apsisuko, bet ir mažos širdutės apsalo!

 

Susipažinus su kepyklos istorija bei aplinka, kepėjos vaikams pasiūlė išbandyti šį amatą ir patiems pabūti meduolių kepėjais. Kaip ir tikriems kepėjams, vaikams reikėjo kruopščiai nusiplauti rankas ir persirengti, po dailiomis kepuraitėmis paslėpti visus plaukus. Apsiginklavę kočėlais, iškilmingai prisiekėme niekada neišduoti meduolių kepimo paslapties. Didžiojo šaukšto kaukštelėjimu priesaika buvo priimta.

 

Aptarus slaptuosius ingredientus, visi gavome po nedideli gumulėlį tešlos. Ji taip gardžiai kvepėjo, kad norėjosi paragauti. Išklausę instruktažą, ėmėmės darbo: kočiojome tešlą, barstėme miltais ir spaudėme įvairiausių formų meduolius, juos dekoravome ir šovėme į pečių. Kol kepė mūsų meduoliai, turėjome susitvarkyti darbo vietą. Vėliau ėmėmės puošybos darbų: įvairiaspalviais glajais puošėme ir dekoravome savo meduolius, po to vėl šovėme į pečių kelioms akimirkoms, ir štai – mūsų gražieji, skanieji meduoliai jau laukia ragautojų. Galime užtikrinti, kad nieko nėra skaniau už savo gamybos meduolius!

 

Ekskursija ir edukacija buvo labai įdomi ir prasminga. Vaikai visą laiką buvo susidomėję, užsidegę mėgavosi darbo procesu ir rezultatais. Dirbome išsijuosę ir taip susikaupę, kad net nepastebėjome, kai atėjo metas ruoštis atgal į darželį. Grįžus į darželį dar ilgai liejosi emocijos. Vaikai pasakojo vieni kitiems, kokie jų meduoliai gavosi ir nekantraudami laukė tėvų, norėdami kuo greičiau parodyti ir nuvežti lauktuves savo artimiesiems.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.