Europos valstybių vėliavų spalvos pradinukų darbuose

Loreta Blaževičienė
,
anglų kalbos vyresnioji mokytoja

Nuo 2001 m. Europos valstybės rugsėjo 26 d. švenčia Europos kalbų dieną. Per ją organizuojami įvairūs renginiai, siekiant skatinti kalbų mokymąsi, ugdyti pagarbą visoms Europos kalboms ir stiprinti kalbų mokymosi programas mokyklose bei už jų ribų. Anglų kalba yra populiariausia Lietuvoje. Kasmet jos pradedama mokytis vis anksčiau ir anksčiau. Mokyklose vis labiau populiarėja prancūzų, vokiečių, ispanų ir italų kalbos.

 

Šiais metais Alytaus r. Krokialaukio Tomo-Noraus Naruševičiaus antrų, trečių ir ketvirtų klasių mokiniai taip pat paminėjo Europos kalbų dieną. Pradinukus smagiai veiklai subūriau aš, anglų kalbos mokytoja Loreta Blaževičienė. Supažindinau su Europos Sąjungos valstybėmis, papasakojau, kodėl kasmet minima Europos kalbų diena, mokiniai taip pat pasidalijo savo turimomis žiniomis. Šiai dienai paminėti neatsitiktinai parinkau „Europos valstybių vėliavos“ temą vaikų kūrybiškumui ir žinioms išreikšti. Rytas prasidėjo 3-oje klasėje. Mokiniai, pasirinkę Europos valstybių vėliavų spalvų motyvus, mandalomis papuošė plakatą. Antrokai plakatą pagamino iš savo delnų antspaudų, kurie simbolizavo Lietuvos, Ispanijos, Prancūzijos ir kitų valstybių vėliavas. Neatsiliko ir ketvirtokai – jie išsirinko mylimiausias Europos valstybes ir pagamino jų vėliavas iš plėšytų spalvoto popieriaus skiautelių. Baigiantis pamokoms, su mokiniais įamžinome gražias ir prasmingai praleistas akimirkas kartu bei papuošėme gimnazijos fojė savo darbais, taip pat ir patys pasipuošėme šypsenomis bei mielais prisiminimais, kurie išliks ilgam.

 

Be galo smagu matyti smalsius ir prasmingą ugdomąją veiklą paįvairinančius mažuosius Europos piliečius. Plečiant akiratį, plečiasi ir bendruomenė, bendravimas ir integracija į naujus dalykus, tokius kaip kalba.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.