„eTwinning“ projektų pritaikymo galimybės ugdomojoje veikloje

Jurgita Ramoškienė
,
Kauno l.-d. „Nežiniukas“ vyresnioji auklėtoja

Programa „eTwinning“ suteikia galimybę visiems švietimo darbuotojams bendradarbiauti su kitų šalių kolegomis, atrasti bendraminčių, įgyvendinti bendrus tikslus, keistis idėjomis. Kauno lopšelis-darželis „Nežiniukas“ taip pat prisijungė prie šios programos ir jau antrus metus dalyvauja kuriant projektus kartu su kitų šalių kolegomis. Šiuo straipsniu nesiekiu supažindinti su prisijungimo prie programos žingsniais, nes visą informaciją galima rasti interneto puslapiuose www.etwinning.lt, www.etwinning.net arba susisiekus su Lietuvos nacionalinės „eTwinning“ programos paramos tarnybos ambasadoriais pagal regioną. Noriu pasidalyti savo patirtimi, kaip suderinti ugdomąją veiklą su „eTwinning“ projekto veiklomis.

 

Pasirenkant, kokius „eTwinning“ projektus vykdyti, svarbu apsvarstyti, ar dalyvavimas viename ar kitame projekte neapsunkins bendros grupės ugdomosios veiklos įgyvendinimo, ar derinsis su ugdomosios veiklos planais t. y. neiškris iš konteksto. Turbūt daugeliui kyla klausimas – kaip išsirinkti tinkamą projektą iš daugybės siūlomų „eTwinning“ platformoje?.. Svarbu skirti laiko ir panagrinėti kolegų siūlomus projektus, imtis tokio projekto, kuris tinka pagal sezoniškumą, siekiamus ugdomuosius tikslus. Pradėjus įgyvendinti projektą, siūlau susiplanuoti nurodytas veiklas ir pritaikyti jas kasdienei veiklai, kad nereikėtų, prisiminus projektą, „surežisuoti“ veiklos.

 

Šiais mokslo metais prisijungiau prie penkių kolegų iš Lietuvos ir užsienio šalių inicijuotų „eTwinning“ projektų: „I Learn with Natural Material“, „Little Natural Scientists“, „My Learning with My Puppets“, „Multicultural Advent Calendars“, „Let’s Play and Speak“. Šių projektų pasirinkimą lėmė jau anksčiau įgyvendintos veiklos. Pavyzdžiui, projektams „I Learn with Natural Material“ ir „Little Natural Scientists“ tiko gamtinės medžiagos rinkimas drauge su vaikais, jos rūšiavimas, eksperimentai su vaisiais ir daržovėmis ir pan.

Prasidėjus advento laikotarpiui, vaikai džiaugiasi advento kalendoriumi ir aplankančio Nykštuko staigmenomis, užduotėlėmis, pasakomis ir t. t. Visa tai puikiai tinka dalyvaujant projekte „Multicultural Advent Calendars“.

O projekte „My Learning with My Puppets“ pristatėme vaikų sukurtas lėlytes panaudojant skalbinių segtukus.

 

Dažniausiai dalyvaujant „eTwinning“ projektuose prašoma pristatyti savo projekto komandą, įstaigą, miestą ar šalį. Naudinga susikurti vieną savo įstaigos, grupės pristatymą, kurį galėsime panaudoti keliuose projektuose. O tam galima pasitelkti nemokamas kompiuterines programas, tokias kaip „Canva“, „Photocollage“, „Animoto“ ir kitas.

Sėkmės dalyvaujant tarptautiniuose „eTwinning“ projektuose.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.