„eTwinning“ projektas „Aš – visatos vaikas“

Rūta Gedvilienė
,
Šiaulių l.-d. „Ežerėlis“ auklėtoja

Kosmosas vaikams – nauja, nežinoma ir ypač patraukli tema, paslapčių pasaulis, kuriame išsilieja beribė jų fantazija. Kiekvienam vaikui įdomu mokytis kosmoso temos, susipažinti su planetomis per žaidimą ar kūrybinį procesą. Į projekto „Aš – visatos vaikas“ (angl. „I am a child of universe“) veiklas įsitraukė daugiau nei dvidešimt pedagogų iš Lietuvos, dešimt iš Turkijos ir po vieną pedagogą iš Bulgarijos, Latvijos, Graikijos.

 

Projekto metu vaikai atliko įvairias kūrybines ir STEAM veiklas, lipdė planetas, piešė, klijavo, kūrė meteoritus iš vandens ir miltų, aiškinosi, kas yra krateriai, formuodami rutuliukus iš folijos ir mesdami į miltus, lygino, kuris „krateris“ didesnis, kuris mažesnis, gaminosi kosmonauto aprangą, šalmus, raketas. Ugdytiniai klausėsi kosmoso garsų, sužinojo, kad planetos gali skambėti, patys kūrė kosminius muzikos instrumentus ir kosminius garsus.

 

Įdomu buvo kurti atvirukus kosmoso tema ir juos išsiųsti projekto partneriams į kitus miestus ar net šalis. Vaikai šios veiklos metu susipažino su pašto paskirtimi, patys kūrė linkėjimus, mokėsi juos išversti į anglų kalbą naudodami „Google translator“ programą.

 

Daug džiugių emocijų suteikė susitikimas „Zoom“ platfomoje. Čia vaikai mojavo vienas kitam apsirengę kosmonautais, skambindami savo sukurtais „kosminiais“ muzikos instrumentais ar kita atributika kosmoso tema.

 

Projekto metu labai pagerėjo pedagogų informacinių technologijų gebėjimai. Jie sukūrė net dvi elektronines knygas, Word Art koliažus, naudojo Canva programą nuotraukų koliažų kūrimui, buvo atliktas ir projekto įsivertinimas atliekant anketines apklausas pedagogams ir ugdytinių tėvams.

 

Džiaugiamės projekto rezultatais ir dėkojame partneriams.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.