„Erasmus+“ projekto „Mėlyni marškinėliai, žali šortai“ dalyvių patirtis Italijoje

Vilma Gapšienė
,
Šiaulių „Saulės“ prad. m-klos pavaduotoja ugdymui

Šiaulių „Saulės pradinės mokyklos komanda kovo 27–balandžio 2 dienomis dalyvavo tarptautinio švietimo mainų fondo „Erasmus+“ projekto „Mėlyni marškinėliai, žali šortai“ (angl. „Blue shirts green shorts“) veiklose Italijoje, San Salvo Instituto Comprensivo mokykloje.

 

Projekto partneriai – Italijos, Ispanijos, Turkijos, Slovėnijos bei Lietuvos atstovai. Pagrindinis projekto tikslas – skatinti mokinių ir mokytojų suvokimą apie aplinkosaugos svarbą šiuolaikiniame pasaulyje, turtinti mokinių žinias, taikant naujus, inovatyvius mokymo(si) metodus per bendravimą ir bendradarbiavimą bei patyriminį ugdymą(si), nepamirštant patirties sklaidos su kitų šalių mokiniais.

Visos savaitės darbotvarkė buvo aktyvi ir kupina įspūdžių. Pirmąją susitikimo dieną projekto dalyvius sutiko San Salvo Instituto Comprensivo mokyklos mokiniai, giedodami Italijos himną. Svečiai buvo maloniai nustebinti šiltu priėmimu – mokiniai ne tik parengė gražų muzikinį pasirodymą, bet ir pakvietė apsilankyti klasėse, kuriose svečius pasitiko modami pačių gamintomis kiekvienos šalies vėliavėlėmis. Vėliau kiekviena projekte dalyvaujati šalis pristatė savo mokyklose įgyvendintas projektines veiklas, mokinių sėkmes bendradarbiaujant su kitų šalių partnerių mokiniais virtualių susitikimų metu. Dalyviai džiaugėsi, kad įgyvendinant projekto veiklas, mokiniai daugiau sužinojo apie klimato kaitos priežastis ir pasekmes, pažino kitų šalių kultūrą ir tradicijas, patobulino anglų kalbos įgūdžius, visa tai paskatino mokinius, mokytojus ir tėvelius stengtis keisti gyvenimo būdą, didino vietinės bendruomenės ekologinį sąmoningumą, ugdė pilietiškumą. Antrąją susitikimo dieną projekto komandas svetingai sutiko San Salvo mero pavaduotoja, kuri papasakojo apie miestą, jo istoriją ir pakvietė visus aplankyti archeologijos muziejų. Po apsilankymo merijoje, dalyviai lankėsi priešmokyklinio ir pradinio ugdymo mokyklose, susipažino ugdymo(si) aplinka, vidaus ir lauko edukacinėmis erdvėmis.

Trečiąją ir ketvirtąją dienas organizatoriai projekto dalyvius pakvietė dalyvauti kultūrinėse-edukacinėse veiklose: vyko į Fara San Martino miestelį Chieti provincijoje, lankėsi viduramžių vienuolyne, pabuvojo gynybiniame statinyje – Roccascalegna, Abruzzo pilyje. Penktąją dieną projekto dalyviai vėl praleido San Salvo Instituto Comprensivo mokykloje stebėdami Italijos kolegų vedamas pamokas, neformaliojo ugdymo veiklas ir užsiėmimus, skirtus ypatingai gabiems ir mokymo(si) sunkumų turintiems mokiniams.

 

Dalyviai turėjo ir kitų patirčių – Italijos mokytojai, drauge su Ispanijos, Turkijos, Slovėnijos ir Lietuvos kolegomis dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose kūrė įvairius pasakų personažus iš antrinių žaliavų, edukacijoje, kurioje gamino itališkus makaronus, ragavo įvairių itališkų patiekalų.

 

Projektą finansuoja ES Programa „Erasmus+”. Projekto Nr. 2020-1-KA229-LT01-077940

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.