„Erasmus+“ projekto dalyvių viešnagė Didžiojoje Britanijoje

Violeta Buinovska
,
anglų kalbos vyresnioji mokytoja

Birželio 17–21 d. Vilniaus Vladislavo Sirokomlės gimnazijos mokinių ir mokytojų grupė dalyvavo paskutiniame tarptautinio projekto „Kas, mūsų nuomone, mes esame? Kultūros ir migracijos poveikio tyrinėjimai ES“ (angl. „Who Do We Think We Are? Exploring Culture and Migration in the European Union“) dalyvių susitikime Piterboro mieste. Šešios Europos Sąjungos šalys (Lietuva, Kroatija, Ispanija, Vokietija, Lenkija ir Didžioji Britanija) apibendrino 3 metus trukusį projektą, pasiektus tikslus ir įgyvendintus uždavinius. Kiekvienos šalies dalyviai parengė parodą, apibendrinančią ilgalaikio projekto veiklas ir kultūrinių vizitų akimirkas, pristatymą apie šiuolaikinę jaunimo kultūrą ir sceninį reginį: nuo etninių dainų ir šokių per romantišką baladę, šiuolaikinę estradą iki klasikinio šokio.

 

Dalyviai viešėjo Thomo Deacono mokykloje, kurioje mokosi apie 2 tūkst. mokinių. Nustebino šios šiuolaikinės mokyklos pavyzdys: centre – keletas amfiteatrų, atviras mokytojų kambarys ir biblioteka (iš viršaus matosi, kas ką daro, kuo užsiima), aplink tęsiasi ilgi koridoriai ir atviri laiptai, klasėse stiklinės durys ir sienos, mokykloje nėra skambučių, o po pamokų niekas neskuba namo, visi išeina į stadioną, kuriame aktyviai sportuoja: žaidžia kriketą, futbolą ir kitus žaidimus.

Per vizitą mokytojai ir mokiniai turėjo galimybę pasivaikščioti Londono gatvėmis, pamatyti dviaukščius autobusus, taksi automobilius, raudonas telefonų kabinas. Su miesto įžymybėmis susipažino plaukdami laivu Temzės upe ir pasikėlę apžvalgos ratu „Londono akis“ (angl. London Eye). Iš 135 metrų aukščio net pusę valandos galėjo stebėti įspūdingą panoramą. Gaila, kad bokštas „Didysis Benas“ (angl. „Big Ben“) dėl rekonstrukcijos darbų buvo uždarytas. Aplankė Šv. Marijos Magdalietės bažnyčią Sandringhamo miestelyje, kur pirmąją Kalėdų dieną pagal tradiciją iškilmingose mišiose dalyvauja Karalienė ir jos šeima. Buvo prie Šiaurės jūros, kur valgė visame pasaulyje žinomą anglų tradicinį patiekalą „Fish and chips“ – gruzdintą tešloje menkę su bulvytėmis. Taip pat lankėsi skulptūrų parke Stamforde prie XVI a. Burghley dvaro. Svarbiausia tai, kad visi turėjo galimybę patobulinti savo anglų kalbos įgūdžius.

 

Projektas ne tik suteikė galimybę atskleisti savo ir pažinti kitų Europos šalių tradicijas bei kultūrą, bet ir leido labiau įsigilinti į save, pajusti savo unikalumą, pasitikrinti vertybes, atrasti save tarp jaunų, ambicingų žmonių. Juk nuo kultūros įvairovės priklauso kiekvienos tautos unikalumas ir grožis.

 

Straipsnyje pateikiama tik autorės nuomonė. Europos Komisija neatsako už jokį galimą jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.