„Erasmus+“ projektai skatina tobulėti tiek klausos negalią turinčius mokinius, tiek jų mokytojus

Jurga Naimavičiūtė-Skuolienė, Rasa Rusovičiūtė
,
Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro pedagogės

Mokslo metams besibaigiant norisi pasidžiaugti nuveiktais darbais. Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras šiais mokslo metais dalyvauja net keturiuose Europos Sąjungos finansuojamuose „Erasmus+” projektuose. Visuose dalyvauja kurtumo negalę turintys mokiniai iš skirtingų ES šalių. Du iš jų „Make it work” ir „Deaf Youth Filmmaking Camp”, kuriuose dalyvavo mūsų mokiniai, artėja prie pabaigos.

 

„Make it work” projekto tikslas – sukurti informacinę platformą klausos negalę turintiems asmenims apie darbo paiešką ir įsidarbinimo galimybes. Projekto metu Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro mokiniai vyko į Belgijos sostinę Briuselį, kur kartu su Belgijos, Italijos, Graikijos bei Lenkijos kurčiųjų mokyklų mokiniais dalyvavo įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse siekiant parengti klausos negalę turintiems asmenims darbo paieškos ir įsidarbinimo informacinę platformą.

„Deaf Youth Filmmaking Camp” projekto tikslas – klausos negalę turinčiam jaunimui suteikti smagią artėjančios vasaros stovyklos patirtį ir galimybę papasakoti savo kurtas istorijas filme, suteikiant praktinę prieigą prie naujausios išmaniosios įrangos. Šis projektas vyko Italijoje, Alesandrijoje. Šiame projekte dalyvavo mokiniai iš Italijos, Lenkijos, Rumunijos, Čekijos, Graikijos bei Ispanijos.

 

Du projektai, dvi skirtingos Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro mokinių patirtys. Šių projektų metu klausos negalę turintys mokiniai, iš įvairių projekte dalyvavusių šalių, turėjo puikią progą geriau pažinti projekto partnerių šalis dalyvaudami draugystės vakaruose, užmegzti draugiškus ryšius, tobulinti tarptautinę gestų kalbą, dirbdami kūrybinėse dirbtuvėse mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti siekiant bendrų projektų tikslų.

Tokie tarptautiniai projektai – puiki galimybė klausos negalią turintiems mokiniams bei jų mokytojams tobulinti tarptautinės gestų bei rašytinės anglų kalbos žinias, tobulėti ir geriau pažinti save ir kitus, praplėsti pasaulėžiūrą, sustiprinti pasitikėjimą, įkvėpti kitus ir pačiam būti įkvėptam!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.