Draugystės mėnuo

Leta Numsėdienė
,
Akmenės g-jos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Gintarėlis“ auklėtoja metodininkė
Laura Ivanovienė
,
logopedė metodininkė

Akmenės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius „Gintarėlis“ prisijungė prie šiemet inicijuojamo sąmoningumo didinimo mėnesio „Be patyčių“ iniciatyvos ir kovą paskelbė „Draugystės mėnesiu“.

 

Grupėse vyko įvairūs pokalbiai apie draugystę, buvo rodomi mokomieji filmukai apie patyčias. Vaikai visi drauge piešė, spalvino, aplikavo, užrašė savo mintis į „Gražių žodžių gėlę“, „Draugystės knygą“. Kartu su tėveliais dekoravo „Emocijų pirštinaites“, su kuriomis žaidė pirštukų žaidimus, pažino emocijas.

Vaikus aplankė psichologė Rima Mokusienė su emocinio ugdymo programa „Apkabink mane“. Per užsiėmimus vaikai atliko atsipalaidavimo pratimus, bandė pajausti lietutį, išauginti džiaugsmą, sumažinti pyktį, paguosti liūdną katinėlį.

Per logopedines pratybas ugdytiniai pagal siužetinių paveikslėlių serijas kūrė pasakojimus apie draugystę, netinkamą vaikų elgesį, žaidė emocijų atpažinimo žaidimus. Vaikai padarė išvadą, kad daug smagiau būti tarp besišypsančių, draugiškų vaikų, nei pyktis, šūkauti ir būti nepatenkintiems. Tad vieni kitiems linkėjo būti linksmiems, draugiškiems ir visada šypsotis.

 

Salėje susibūrėme pasidalyti savo mintimis apie draugystę, visi kartu paminėjome „Draugų dieną“. Vaikus pasitiko pasakų personažai. Raudonkepuraitės (auklėtoja Leta Numsėdienė ir „Boružėlių“ grupės ugdytinės Karilė Jakaitė ir Gabija Gedaminskytė), kurios ieškojo draugų, eidamos miško takeliu pamatė nuostabią „Gražių žodelių pievą“, sutiko gerąjį kiškį (logopedė Laura Ivanovienė) ir nustebusios klausėsi, kaip iš jo šaiposi varna (Zina Pranckienė), o galiausiai atsliūkinęs vilkas (auklėtoja Liongina Krasauskienė) atėmė iš Raudonkepuraičių krepšelį. Kad vilkas ir varna nebūtų tokie pikti ir vieniši, Raudonkepuraitės jiems „priskynė“ gražių žodelių gėlių, o kiekvienos grupės vaikai pristatė savo kurtas „Draugų knygas“. Vilkui ir varnai pasižadėjus būti draugiškiems, Raudonkepuraitės pakvietė visus į draugystės ratelį.

 

Džiugu, kad „Draugų diena“ pražydo gražiausiais, stebuklingais žodžiais, mintimis, dainomis apie gerumą, draugystę, o svarbiausia – vaikų šypsenomis.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.