Darželinukų pažintis su mišku

Laima Obrikienė
,
Pakruojo l.-d. „Saulutė“ vyr. mokytoja
Radvilė Lataitienė
,
Pakruojo l.-d. „Saulutė“ mokytoja

Kiekvienais metais ruduo mus apdovanoja įvairiomis gėrybėmis, kurios tampa puikiomis priemonėmis vaikų ugdymui(si). Siekiant, kad vaikai ugdytųsi įvairiapusiškai, jie yra skatinami tyrinėti, domėtis ir pritaikyti žinias praktiškai. Pakruojo lopšelio-darželio „Saulutė“ riešutėlių grupės vaikai savaitę pažindinosi su mišku. Vykdydami įvairias veiklas vaikai aktyviai mokėsi, tyrinėjo, domėjosi, kūrė, mokėsi dirbti savarankiškai ir grupėje.

 

Riešutėlių grupės vaikai klausėsi miško garsų, aptarinėjo, kokie žvėrys gyvena mūsų miškuose, kuo jie minta, kur gyvena, išklausė žvėrių skleidžiamus garsus. Apžiūrinėjo medžius, rinko gamtines medžiagas, kurias tyrinėjo, aiškinosi, kur jos užaugo, domėjosi, kaip ir kur jas būtų galima panaudoti. Šį kartą surinktas medžiagas panaudojo apibendrindami temą – sukūrė savo mišką grupėje. Sudėliojo miško paklotę, pasodino medžius, apgyvendino žvėris.

 

Ši veikla vaikus skatino veikti, domėtis, kelti klausimus bei į juos atsakyti, dirbti vieniems, poroje ar grupėje, naudotis turimomis priemonėmis ir ieškoti bei kurti naujas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.